facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-07-28
 

Climbing Technology - nowości na nowy sezon

Firma Climbing Technology prezentuje nowe propozycje produktów w swojej ofercie.
Alpine Up
 
Nowa odsłona Click Up`a – więcej możliwości, ten sam poziom bezpieczeństwa!
 
Od momentu pojawienia się Click Up`a, który stał się prawdziwym bestseller`em, tajemnicą poliszynela był fakt, że firma pracuje nad wersją na liny podwójne. W tym roku pomysł doczekał się realizacji w postaci Alpine Up!
 
 
 
Pojawienie się tego nowego przyrządu spowodowało prawdziwe oblężenie na stoisku Climbing Technology na tegorocznych targach outdoor`owych we Friedrichshafen. Alpine Up to wersja umożliwiająca asekurację na linach podwójnych i bliźniaczych, nawet z górnego stanowiska. Co więcej – asekuracja możliwa jest w dwóch trybach: dynamicznym i Click Up.  Właśnie to sprawia, że Alpine Up to najbardziej wszechstronny i jeden z najbardziej bezpiecznych przyrządów dostępnych na rynku.

Umożliwia on:

- asekurację na linach pojedynczych,
- asekurację na linach podwójnych i bliźniaczych,
- asekurację z górnego stanowiska,
- niezależne i równoczesne asekurowanie dwóch osób z górnego stanowiska zjazdy.

Wszystkie powyższe operacje wykonywać można w dwóch wspomnianych trybach:
Click Up - w tym trybie przyrząd oferuje maksimum bezpieczeństwa nie ograniczając swobodnej asekuracji; przyrząd blokuje się automatycznie po odpadnięciu lub po prostu puszczeniu przyrządu; 
tryb dynamiczny - przyrząd działa na zasadzie kubka asekuracyjnego oferując możliwość dynamicznego wychwytywania potencjalnego lotu prowadzącego. 
 

Wkrótce więcej informacji o tym rewolucyjnym przyrządzie!
 
 
DroN, Hound G, Alpin Tour G

Nowy czekan oraz nowe wersje istniejących bestsellerów!

DroN to czekan wszechstronny – sprawdzi się podczas wycieczek po lodowcu, ale nie straszne mu także północne ściany i kuluary. Kuta głowica oraz grot bez problemu penetruje zmarznięty śnieg oraz lód, natomiast możliwość zamontowania griprestu (Bumper) sprawia, że czekan świetnie sprawdza się przy bardzo stromych podejściach. 
 
 
 
 
Hound G oraz Alpin Tour G – nowe wersje tych cieszących się uznaniem wśród użytkowników czekanów różnią się od swoich pierwowzorów po pierwsze gumowym chwytem, po drugie – możliwością zamontowania (podobnie jak w modelu DroN) griprestu – Bumper. Obydwie te różnice sprawiają, że czekany lepiej mogą sprawdzać się na stromych podejściach, nie tracąc niczego ze swojej zdolności penetracji lodu i zmarzniętego śniegu przy klasycznym alpinizmie. 
 

Magic Pack

Prawdziwie magiczny plecak – ważąc zaledwie 250 g Magic Pack oferuje pojemność 16 l.  Gdy nieużywany – pakuje się do zintegrowanej saszetki, która służy także jako wewnętrzna kieszeń po rozłożeniu. Jako plecak idealnie nadaje się do wspinaczki wielowyciągowej, speed-hiking`u i innych aktywności wymagających wytrzymałego i ekstremalnie lekkiego sprzętu.
 
 
 
Aries

Alternatywna wersja Duetto – bloczek Aries. Idealny do parków linowych. 
Mając na uwadze ograniczenie zużycia karabinków w lonżach stosowanych w parkach, firma Climbing Technology wprowadziła drobny, acz znaczący dodatek do bloczków typu „tandem” - nakładkę umożliwiająca podwieszenie karabinków podczas zjazdów. Spoczywając na specjalnej podpórce karabinki nie trą o linę podczas zjazdu, nie zwisają też przy pasie powodując ryzyko zahaczenia lub splątania lonży. 
 
 
 
 
Top Rope

Duży bloczek pojedynczy na ścianki wspinaczkowe. Zastosowanie bloczka Top Rope na ściankach wspinaczkowych pozwala dość poważnie zredukować poziom zużywania się liny, która z reguły przechodzi przez karabinki. Pozwala też na znacznie płynniejszą asekurację wspinającego się na wędkę i opuszczanie go po skończonej drodze.
 
 
 
Venus / Galaxy

Nowe kaski w ofercie Climbing Technology – lekkie, wytrzymałe, o ogromnym zakresie regulacji. 
Możliwość wyregulowania obwodu mocowania kasku od 50 do 61 cm (!) sprawia, że Venus i Galaxy to kaski odpowiednie dla większości dzieci, młodzieży i osób dorosłych niezależnie od płci. 
Galaxy sprawdzi się świetnie jako kask używany podczas wspinaczki lub wycieczek w Tatry, Alpy itp. Posiada zaczepy do mocowania czołówki i otwory wentylacyjne zapewniające swobodną cyrkulację powietrza.  

 
 
Venus to wersja pozbawiona możliwości zamocowania czołówki, co sprawia, że nadaje się idealnie do parków linowych. 

 
 
Haki i młotek skalny
 
Firma Climbing Technology wychodząc naprzeciw wszystkim wspinaczom hołdującym klasycznej postaci tego sportu poszerzyła swoją ofertę o haki oraz młotek skalny. 
Thunder – bardzo dobrze wyważony, a przy tym relatywnie lekki młotek skalny. Głowica wykonana z hartowanej stali gwarantuje dużą trwałość. Dodatkowo – do styliska ze stopu lekkiego dołączona jest elastyczna lonża, która ogranicza możliwość utraty młotka. Istnieje także możliwośc zakupienia karabinka specjalnie zaprojektowanego do transportu młotka przy uprzęży – Hammer Lodge. Jego konstrukcja sprawia, że jednym ruchem można zablokować zamek w pozycji otwartej co pozwala na bezproblemowe ściąganie i zakładanie młotka. 
 
          
 
Universal, Blade, Eye Sharp, Eye Round, Angle Narrow, Angle Wide – pełne spektrum haków. Od płaskich po „V`ki” - do rys, rysek, rysiuniek i ryyyysssss. 

 

Źródło: www.ceneria.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com