facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-04-05
 

Climb in Gym - pierwsze w Polsce testy butów wspinaczkowych La Sportiva

Legendarny włoski producent butów oraz odzieży wspinaczkowej LA SPORTIVA wraz z dystrybutorem marki na Polskę – firmą BAKOSPORT zapraszają na otwarte testy butów wspinaczkowych w Polsce. CLIMB IN GYM TOUR 2017 to projekt obejmujący testy w 15 krajach, na łącznie 60 najpopularniejszych ściankach wspinaczkowych. Będzie to zatem pierwsza taka okazja do wypróbowania najnowszych modeli w Polsce.


Cykl imprez rozpoczną testy w Poznaniu (Blok Haus), Krakowie (CWF Forteca) i Warszawie (Murall), które odbędą się od połowy marca do połowy kwietnia. Współorganizatorem zawodów są również nasi partnerzy w poszczególnych miastach:  

Poznań – sklep Taternik; www.taternik-sklep.pl

Kraków i Warszawa – sklep Polarsport; www.polarsport.pl 

 

Śmiało można stwierdzić, że włoski producent dyktuje trendy zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Każdy nowy produkt, który pojawia się na rynku jest wynikiem zarówno intensywnych badań jak i testów oraz współpracy pomiędzy grupą projektową, a czołówką najlepszych wspinaczy. Jednakże testy mają na celu również poznanie opinii szerszej grupy użytkowników. Nie od wczoraj wiadomo, że kluczem do odnalezienia właściwych dla siebie butów jest ich odpowiednie dobranie. Czasem jednak przekonujemy się o tym dopiero po dokonaniu zakupu, dlatego właśnie cykl imprez CLIMB IN GYM TOUR 2017 ma umożliwić przymierzenie oraz przetestowanie najnowszych produktów w praktyce.   

W kolekcji La Sportiva znajdziemy obuwie o szerokim wachlarzu zastosowań: od wspinaczki na panelu, bouldering aż po wspinaczkę skałkową. Odmienne przeznaczenie butów wiąże się z koniecznością zastosowania różnych technologii, twardości i kształtu podeszwy, rodzaju gumy oraz systemu zapinania.

 

 

 

 

 

Pragniemy przybliżyć rewolucyjną technologię NO-EDGE, dlatego też w ręce testerów oddajemy najbardziej zaawansowany model butów wspinaczkowych – GENIUS. Zupełną nowością będzie jednak model SKWAMA z opatentowanym systemem S-HEEL wzmacniającym piętę. Nie zabraknie również czegoś dla początkujących wspinaczy. 

 

SKWAMA - model buta przeznaczony do boulderingu dla zaawansowanych wspinaczy. Innowacyjna koncepcja łączy w sobie zalety mocno przylegającego buta, precyzji oraz uniwersalności wynikającej z wiązania na rzep. Jego charakterystycznym elementem jest dodatkowe gumowe wzmocnienie na przedniej i tylnej części, wysoka asymetria oraz zastosowana technologia S-HEEL pozwalająca na doskonałe haczenie pięty oraz wspinaczkę na przewieszeniach. Buty zostały wykonane ze skóry i microfibry, co w połączeniu z systemem zapinania na rzep pozwala na niemal doskonałe dopasowanie buta do stopy. Aby na dłużej zachować agresywny charakter buta zastosowano w nich system P3 uniemożliwiający jego odkształcanie, co tym samym przyczynia się do jego trwałości.

 

 

GENIUS - wspinaczkowy majstersztyk, który sprawi, że każdy użytkownik wzniesie się na wyżyny swoich możliwości. To jeden z trzech butów w kolekcji La Sportiva oparty na technologii NO-EDGE. Idea butów bez krawędzi ma na celu zwiększenie czucia powierzchni skały pozwalając, tym samym na bardziej intuicyjną i naturalną wspinaczkę. Odpowiednie tarcie buta zapewnia miękka guma Vibram XS Grip2, a doskonałe przyleganie do stopy gwarantują rewelacyjne, asymetryczne sznurowadła oraz wewnętrzna skarpeta.

 

Osoby, które zaczynają przygodę ze wspinaczką ucieszy obecność na testach wygodnego i popularnego wśród wielu wspinaczy modelu Tarantula. W modelu tym główny nacisk postawiono na wygodę użytkowania oraz funkcjonalność, stąd też ich płaski profil. Z uwagi na przeznaczenie i wykonanie buty sprawdzą się zarówno podczas pokonywania dłuższych dróg jak i wspinaczki na panelu. Model Tarantula jest dedykowany dla osób o standardowej szerokości stopy, a w połączeniu z niewielką asymetrią i wiązaniem na sznurowadła zapewnia idealnie dopasowanie. Powyższe szczegóły budowy czynią ten model niezwykle uniwersalnym. 

 

W trakcie trwania testów przygotowaliśmy dla uczestników również wiele niespodzianek i mały poczęstunek. 

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na ścianie.

Bakosport – La Sportiva Polska

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com