facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-06-18
 

Chudy Wawrzyniec: 80 i 50 km po Beskidzie Żywieckim - ruszyły zapisy

Na biegowej mapie Polski pojawoł się nowy cel dla amatorów biegania na długich dystansach. 80 i 50 kilometrów po granicznych ścieżkach Beskidu Żywieckiego. Uczestnicy wystartują 11 sierpnia o godzinie 4 nad ranem w Rajczy, skończą pod sceną w Ujsołach. Już można zgłaszać swój udział. Do 29 czerwca niższe wpisowe.
Trasa poprowadzi uczestników z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, przez Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół. Dla tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z biegiem ultra, ale w trochę krótszej wersji - organizatorzy przewidzieli możliwość skrócenia trasy do 50 km. Rozejście będzie się znajdowało przy Wielkiej Rycerzowej i to tam uczestnicy będą podejmowali decyzję, którą trasę wybierają. Nie muszą tego wcześniej deklarować. Trasa 50 km poprowadzi zielonym szlakiem z Wielkiej Rycerzowej przez Muńcuł do Ujsół.

Na 80 km wąskich ścieżek, stromych podejść i dających mnóstwo frajdy zbiegów, uzbierało się trochę ponad 3000 metrów przewyższenia. Trasa jest wymagająca, ale przyjemna - biegnie się po granicy - w górę i w dół, nie ma bardzo długich, monotonnych podejść/podbiegów. Jest za to różnorodnie i jeśli pogoda dopisze - będą piękne widoki na Tatry i Małą Fatrę.

Dokładne informacje pod adresem http://www.chudywawrzyniec.pl/
 Mapka
 bieg
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com