facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-09-21
 

Chiński himalaista w szpitalu po bójce - kulisy incydentu pod Manaslu

Wczoraj, niejako przy okazji meldunku o swoim zejściu do bazy oraz działaniach prowadzonych na Manaslu (8156 m n.p.m.), Monika Witkowska poinformowała nas o pewnym niepokojącym incydencie, w który na początku aż trudno było nam uwierzyć - w sms-ie od niej otrzymaliśmy informację, jakoby jeden z chińskich wspinaczy został przetransportowany do szpitala śmigłowcem w wyniku... ataku drugiego wspinacza, dokonanego nań za pomocą...raków. Znamy już więcej kulisów tego szokującego bez wątpienia wydarzenia, do jakiego doszło nie w bazie, jak początkowo informowaliśmy, ale w obozie II. 

Chiński wspinacz Teng Tao opatrywany w Norvic International Hospital w Kathmandu. Fot. Rajan Pokhrel


Całą sprawę, która już odbiła się szerokim echem we wspinaczkowej społeczności, opisuje The Himalayan Times. Wegług informacji uzyskanych przez ów serwis od naocznych świadków, sytuacja miała miejsce w ubiegłą środę, a doszło do niej w wyniku zaognionej dyskusji na temat poprzedniego, wspólnego biznesu uczestników zdarzenia. W obozie II świadkowie widzieli grupkę Chińczyków krzyczących na siebie nawzajem. Nagle jeden z nich zaatakował Tenga Tao swoimi rakami. Dojście do prawdziwej przyczyny konfrontacji utrudnia jednak fakt, że rzeczona kłótnia odbywała się w niezrozumiałym do końca dla świadków języku chińskim. 

 

Teng Tao odniósł głębokie obrażenia na klatce piersiowej i został wczoraj przetransportowany do szpitalu w Kathmandu helikopterem. To wiemy już z bezpośredniej relacji Mingma Sherpy, dyrektora agencji Seven Summit Treks. Obecnie ranny wspinacz ciagle jest w szpitalu pod opieką lekarzy. Z kolei delikwent, który zafundował mu tę wątpliwą przyjemność, wedle oficjeli z Base Campu, natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia. Z tego co udało się im ustalić, wspinacze pracowali we wspólnej firmie w Chinach, ale niedawno rozpoczęli odrębne, konkurencyjne wobec siebie biznesy. Najparwdopodbniej owe okoliczności wywołały utarczkę, która już zdążyła zyskać miano środowiskowego skandalu. Całą sprawą i jej wyjaśnianiem zajmuje się miejscowa policja.

 

Źródło: The Himalayan Times

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Wysiłek warty efektów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com