facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-11-24
 

CampuS ExplorerS-Madagaskar 2005

W lipcu i sierpniu w poszukiwaniu dziewiczych ścian przemierzała Czerwoną Wyspę wyprawa CampuS ExplorerS-Madagaskar 2005.


W lipcu i sierpniu w poszukiwaniu dziewiczych ścian przemierzała Czerwoną Wyspę wyprawa CampuS ExplorerS-Madagaskar 2005. Poza wieloma trudnymi powtórzeniami w rejonach już istniejących (Montagne des Francais oraz na wyspach Nosy Anjombalova i Nosy Andantsara) zespół w składzie Jacek Kudłaty (CampuS, Sigma PRO) i Mateusz Kilarski pozostawił po sobie siedem nowych dróg w Paroquet Valley. W dwóch nowoodkrytych i nazwanych sektorach: Black Jack Canyon oraz Bloc Age chłopcy ubezpieczyli i poprowadzili cztery 35-metrowe linie (każda po 12 spitów) biegnące po fantastycznych wapiennych formacjach. Najłatwiejsza z nich to Crimpe Grimper 7a+, na prawo Midi on the rock 7b+, kilka metrów dalej startuje wytrzymałościowy pasaż o nazwie Grand Papa 7c+. Zwieńczeniem eksploratorskiej działalności ekipy stała się  Ale, Baba 8a+ – aktualnie najtrudniejsza sportowa droga na Madagaskarze.W przewieszonym pod kątem 45 stopni sektorze Bloc Age Jacek i Mateusz poprowadzili trzy kolejne nowości: Tsara 7b, TsaraBe 7c i Dandoriliepka 7c.
Ostatnie dwa tygodnie wyprawy ekipa spędziła w granitowym masywie Tsaranoro, powtarzając miedzy innymi drogę Polaków sprzed pięciu lat Cucumber Flying Circus. Polska linia to 600 metrów wytrzymałościowo-technicznego wspinania, wycenionego na 7b+. Zespół pokonał drogę w ciągu jednego dnia, a prowadzący wszystkie wyciągi w stylu OS Gacek zaproponował podniesienie wyceny do 7C.

SPONSOREM WYPRAWY BYŁA FIRMA CAMPUS.

10 (137) 2005

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com