facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-03-13
 

CAMPUS EXPLORERS - LAOS 2006

Kolejna wyprawa z cyklu CampuS ExplorerS tym razem do Laosu wyleciała w pierwszych dniach marca z Warszawy do Bangkoku w Tajlandii.

  
Kolejna wyprawa z cyklu CampuS ExplorerS tym razem do Laosu wyleciała w pierwszych dniach marca z Warszawy do Bangkoku w Tajlandii. Celem ekipy, której wspinaczkowy trzon tworzy Jacek Kudłaty i Mateusz Kilarski jest poprowadzenie pierwszych polskich i jednych z pierwszych w ogóle dróg wspinaczkowych na dziewiczych wapiennych ścianach ukrytych w laotańskiej dżungli.

Poza tropikalnym klimatem i utrudnieniami ze strony biurokratycznych przepisów tego wciąż komunistycznego kraju dostępu do ścian bronią... pola minowe - pozostałość z czasów wojny wietnamskiej, które przy pomocy lokalnej ludności wyprawa ma zamiar sforsować.

Pierwsze dwa tygodnie ekipa ma zamiar spędzić na południu Tajlandii, wspinając się po drogach już istniejących. Przypomnijmy, że na jednej z poprzednich wypraw w roku 2003 za sprawą Jacka powstała tam droga Padre Maro 8a+ oraz kilka łatwiejszych wspinaczek. W ekspedycji bierze też udział Sławek Sławatecki ze Studia Filmowego Hybryda, który będzie realizował film z wyprawy, a sponsorem całego przedsięwzięcia jest firma Campus
 

2006-03-13

(kg)

 


 

Bartek Pasiowiec
 
2018-09-24
GÓRY
 

Złote Czekany 2018 przyznane w Lądku-Zdroju!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-09-20
GÓRY
 

TPN walczy ze śmieciami na górskich szlakach

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2018-09-20
GÓRY
 

Słowacy pod Mont Blanc - powstały dwie nowe drogi!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com