facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-03-13
 

CAMPUS EXPLORERS - LAOS 2006

Kolejna wyprawa z cyklu CampuS ExplorerS tym razem do Laosu wyleciała w pierwszych dniach marca z Warszawy do Bangkoku w Tajlandii.

  
Kolejna wyprawa z cyklu CampuS ExplorerS tym razem do Laosu wyleciała w pierwszych dniach marca z Warszawy do Bangkoku w Tajlandii. Celem ekipy, której wspinaczkowy trzon tworzy Jacek Kudłaty i Mateusz Kilarski jest poprowadzenie pierwszych polskich i jednych z pierwszych w ogóle dróg wspinaczkowych na dziewiczych wapiennych ścianach ukrytych w laotańskiej dżungli.

Poza tropikalnym klimatem i utrudnieniami ze strony biurokratycznych przepisów tego wciąż komunistycznego kraju dostępu do ścian bronią... pola minowe - pozostałość z czasów wojny wietnamskiej, które przy pomocy lokalnej ludności wyprawa ma zamiar sforsować.

Pierwsze dwa tygodnie ekipa ma zamiar spędzić na południu Tajlandii, wspinając się po drogach już istniejących. Przypomnijmy, że na jednej z poprzednich wypraw w roku 2003 za sprawą Jacka powstała tam droga Padre Maro 8a+ oraz kilka łatwiejszych wspinaczek. W ekspedycji bierze też udział Sławek Sławatecki ze Studia Filmowego Hybryda, który będzie realizował film z wyprawy, a sponsorem całego przedsięwzięcia jest firma Campus
 

2006-03-13

(kg)

 


 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-10-22
GÓRY
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-18
GÓRY
 

X Opolski Festiwal Gór już za nami

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com