facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-07-28
 

Buty górskie na każdą wyprawę

Wymagająca wspinaczka w Alpach, techniczne ferraty w Dolomitach, długodystansowy trekking w Beskidach czy szybki wypad weekendowy na trekking za miasto. Niezależnie od tego, gdzie i jak planujesz spędzić swój wolny czas w outdoorze, dobrze móc polegać na odpowiednio dopasowanych i wytrzymałych butach. Marka Hanwag od prawie 100 lat zajmuje się produkcją obuwia wysokogórskiego, nieustannie rozwijając swoje produkty i dopasowując je do potrzeb entuzjastów gór. Tego lata marka wprowadza kolejne modele, które poszerzają portfolio butów górskich na każdą wyprawę.

Fot. materiały prasowe Hanwag

 

Nowe modele rodziny Ferrata

 

Nie każdy wypad w góry oznacza, że musimy zabierać typowe buty górskie. To obecnie powszechnie akceptowane. Jednak noszenie raków do butów o niskiej cholewce na pewno nie jest powszechne. FERRATA LOW otwiera nowy rozdział – i to nie tylko dla marki HANWAG – jako hybrydowy model kompatybilny z rakami, który jest lekkim, a jednocześnie niezwykle stabilnym i bezkompromisowym butem przeznaczonym do poruszania się w skałach. To właściwy wybór dla sprawnych, doświadczonych alpinistów, którzy mają odpowiednią siłę i umiejętności, aby bezpiecznie nosić buty górskie o niskim profilu (i w zamian korzystać ze zwiększonej swobody ruchów i lepszej wentylacji) – również podczas przemierzania pól śnieżnych, które wymagają założenia raków (półautomaty). 


Fot. materiały prasowe Hanwag


Podobnie jak model Ferrata II, Ferrata Low zbudowany został na platformie TubeTec Rock, która łączy wydajność wspinaczki dzięki stabilnej ramie TPU, komfort chodzenia oraz bardzo dobrą amortyzację wstrząsów na pięcie i śródstopiu. 


Fot. materiały prasowe Hanwag


Buty zostały również zaprojektowane specjalnie do radzenia sobie ze skałami i piargami, dlatego zostały wzmocnione w strefach krytycznego zużycia solidnym gumowym noskiem, a praktycznie całą cholewkę wykonano z niezniszczalnej przędzy poliuretanowej i zamknięto w bezszwowej konstrukcji, eliminującej ryzyko otarć. 


Fot. materiały prasowe Hanwag

 

Więcej informacji o modelu Ferrata LOW znajdziecie TUTAJ.

 

Banks – klasyczny model trekkingowy w wersji dla każdego

 

Fot. materiały prasowe Hanwag

 

W nowej edycji klasycznych butów BANKS firma HANWAG skoncentrowała się na dalszych ulepszeniach lekkiej konstrukcji i zapewnieniu odpowiedniej stabilności stopy. Istotna też jest ochrona kostki w zróżnicowanym terenie, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego komfortu, zwłaszcza na dłuższych dystansach. Aby to uzyskać, w przedniej części stopy jest nieco więcej miejsca. Palce i śródstopie doskonale przekazują energię? na podeszwę, ale nadal mają dużo przestrzeni i swobody ruchów. Dzięki pięciu różnym wersjom – Normal, Narrow i SF Extra dla kobiet, Normal i SF Extra dla mężczyzn – BANKS umożliwia wybór dopasowanego praktycznie do każdego kształtu stopy obuwia. Skrót "SF Extra" oznacza Straight Fit Extra. Te wersje modelu BANKS oferują maksymalną swobodę ruchów i komfort dla szerszych stóp dzięki szerszemu przedstopiu i prostemu noskowi. 


Fot. materiały prasowe Hanwag


Model wyposażono w nową terenową podeszwę Vibram® Endurance PRO, a cholewka wykonano z najwyższej klasy nubuku z certyfikatem LWG. Wzmocniony klin z pianki poliuretanowej zapewnia odpowiednią amortyzację, a ukryte wewnętrzne szwy oraz miękkie wykończenie górnej części sprawiają, że kolejne kilometry będą przyjemnością. Przed mokrymi stopami chroni membrana GORE-TEX®. Przód palców oraz strefa pięty zabezpieczone zostały dodatkowym wzmocnieniem wykonanym ze skóry zamszowej. Model idealny na wędrówki z lekkim plecakiem zarówno po płaskim terenie, jak i po alpejskich pogórzach.


Fot. materiały prasowe Hanwag


Więcej informacji o modelu BANKS znajdziesz TUTAJ.


Nowy model Evorado – lżej i szybciej


Fot. materiały prasowe Hanwag


Mikroprzygody, szybkie wędrówki, wycieczki na łono przyrody zaraz po pracy – spontaniczne wypady z szybkim pakowaniem, lekkim wyposażeniem i minimalną ilością sprzętu stają się coraz bardziej popularne i oddają ducha obecnych czasów. Dlatego Hanwag opracował nowy model EVORADO – lekki but do wędrówek stworzony z wykorzystaniem najnowszych technologii i innowacji. Zaprojektowany z myślą o szybkich, sportowych wędrówkach, oferuje sprężyste przetoczenie, przy jednocześnie wysokiej stabilności skrętnej. Nowy EVORADO jest dostępny w szerokiej gamie kolorów w wersjach z niską i średnią cholewką.


Fot. materiały prasowe Hanwag


Wyjątkowa pod względem technicznym jest cholewka EVORADO, którą wykonano z bardzo lekkiego materiału w bezszwowej konstrukcji. W procesie produkcji wykorzystana została technologia zgrzewania w wysokiej częstotliwości, która łączy miękkie i rozgrzane panele TPU na poziomie cząsteczkowym. Proces ten ma trzy wyraźne zalety: nie ma potrzeby stosowania klasycznych szwów, które mogą potencjalnie powodować powstawanie ucisku i słabych punktów; ogólny ciężar cholewki jest zredukowany; zgrzewane obszary są tak samo wytrzymałe jak pozostała część materiału.


Fot. materiały prasowe Hanwag


Dopasowanie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o dynamicznym poruszaniu się na szlakach i zapewnia bezpośredni kontakt z podłożem. W podeszwie HANWAG zastosował sprawdzoną konstrukcję TubeTec, która została wprowadzona na rynek w 2018 roku. Zabezpieczająca osłona wykonana z wytrzymałego TPU chroni miękki, mniej wytrzymały rdzeń poliuretanowy podeszwy środkowej przed uszkodzeniami mechanicznymi. Konstrukcja podeszwy TubeTec zapewnia dobrą amortyzację i bardzo dużą stabilność. Taka kombinacja sprawia, że buty są wytrzymałe, długowieczne i doskonale sprawdzają się w zróżnicowanym terenie podczas szybkich wypadów w outdoor.


Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com