facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-17
 

Borneo - tam gdzie pieprz rośnie (19 maja, Kraków)

Na kolejnym spotkaniu z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz" gośćmi TKN Wagabunda będą Ewelina Nowakowska-Matoga oraz Marcin Matoga. Opowiedzą nam o swojej niezwykłej podróży po największej wyspie Archipelagu Malajskiego.
Borneo – trzecia co do wielkości wyspa świata. „Łowcy głów, tropikalna dżungla, wielkie rzeki i... pijawki. Te skojarzenia, zaczerpnięte z książek, działają na wyobraźnię. Dlatego postanowiliśmy zobaczyć, jak naprawdę wygląda ta tajemnicza wyspa. Przemierzyliśmy ją z północnego wschodu na południowy zachód, przez malezyjskie prowincje Sabah i Sarawak oraz maleńki sułtanat Brunei.” 

„Po dwóch godzinach płynięcia rozchybotaną łódką w górę rzeki, dobiliśmy do gliniastego brzegu. Kiedy tylko zgasł silnik przy łodzi, dżungla huczała od dźwięków owadów i ptaków. Miejscowy przewodnik poprowadził nas przez dżunglę do wodospadu. Po drodze zapytał, czy wiemy czym są zielone kulki na krzewach. Nie mieliśmy pojęcia aż do chwili, gdy po kilku dniach wyjęliśmy z kieszeni zapomniane pamiątki. Teraz zielone kulki były czarne i pachniały pieprzem. Byliśmy tam, gdzie pieprz rośnie...” 

Slajdowisko odbędzie się w najbliższy wtorek 19.05.09 o godz. 19 w sali nr 9 pawilonu sportowo-dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27). 

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
 Borneo
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com