facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-06-08
 

Big Wall w Sokołach 2019 - już w najbliższą sobotę!

Czas na prawdziwe granitowe wspinanie i na super zabawę na Taborze pod Krzywą! W tym roku w sobotę 8 czerwca rozgrywamy prawdziwy, jedyny w swoim rodzaju, X Maraton wspinaczkowy Big Wall w Sokołach.

 

Formuła otwarta, wspinamy się 7 godzin, nagrody losowane wśród uczestników, więc każdy wygrywa. :-)


Zasady i regulamin poniżej:


Spotykamy się 08 czerwca 2019 na "Taborze pod Krzywą" w Górach Sokolich koło Jeleniej Góry.


Celem tych towarzyskich zawodów jest oczywiście dobra sportowa zabawa, w czasie której uczestnicy przez 7 godzin starają się pokonać jak najdłuższy dystans dróg wspinaczkowych, przy czym trudność i styl pokonywanych dróg ma wpływ na ostateczną punktację.


Wyżej punktowane są też przejścia dróg z tradycyjną asekuracją. Dokładne reguły rywalizacji oraz punktację znajdziecie w dalszej części informacji.


Coroczny meeting ma charakter towarzyski i odbywa się w formule bez sędziów. Jako że każdy zespół bierze w nim udział wyłącznie na własną odpowiedzialność, uczestniczyć w nim mogą tylko osoby pełnoletnie.


Zapisywać się można na miejscu w sobotę od 8:30 do 9:15. Na 9:20 zaplanowana jest odprawa - rozdamy karty przejść, omówimy regulamin rywalizacji, po czym zespoły będą mogły ruszyć w skały. Wszyscy członkowie zespołu powinni zameldować się przed startem na Taborze.


Jak zwykle zespoły będą miały siedem godzin na akcję górską (9:30 - 16.30).


Do 17:30 na Taborze zbierane będą karty z pokonanymi drogami.


Po zakończeniu zmagań planowany jest posiłek (grochówka, kiełbaski do pieczenia na ognisku z pieczywem oraz do kompletu smaczne piwko) a wieczorem po posiłku rozegrany zostanie zabawowo Super Finał w którym główną nagrodą dla zespołu zwycięskiego są bezpłatne noclegi na "Taborze pod Krzywą" przez cały sezon wspinaczkowy 2019. Po finale odbędzie się ogłoszenie wyników, rozdanie nagród (szacunkowa wartość puli nagród to kwota 8000 złotych) oraz szeroko pojęta integracja.


Big Wall w Sokołach organizowany jest przez „Tabor pod Krzywą” Sławomir Ejsymont a wsparcia sędziowskiego udziela Michał Kajca i Wojtek Wajda "Dozent".


Główny Sponsor i patron imprezy: DMM i Camper.


Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!


Reguły rywalizacji:


1) Udział w meetingu jest otwarty dla zespołów składających się z osób pełnoletnich, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.


2) Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 9:30 do 16:30) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 17:30. Godzina 16:30 to czas, kiedy ostatni członek zespołu ma przestać się wspinać - dozwolony jest potem jeszcze zjazd z drogi.


3) Prowadzący wspina się czysto-klasycznie z zakładaniem asekuracji na prowadzeniu (minimalny styl przejścia - PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie - na drugiego bądź na wędkę, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl - AF). Dozwolone jest również "prowadzenie" w zejściu, z zastrzeżeniem jednak zachowania zasad bezpiecznej asekuracji.
Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.


4) Meeting odbywa się w formule towarzyskiej bez sędziów, jednak w uzasadnionych przypadkach (np. wspinanie niezgodne ze sztuką bezpiecznej asekuracji) organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nałożenia kar punktowych lub dyskwalifikacji.


5) Każdy członek zespołu musi przed startem osobiście zapisać się w bazie zawodów.


6) Wspinamy się po istniejących drogach na terenie Gór Sokolich (obszar wzgórza Sokolik i Krzyżnej Góry).
7) Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.
8) Mimo że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Wspinaczka bez asekuracji jest niedozwolona!


9) Zasady punktacji:


1 metr drogi = 1 punkt.


Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji:
- ubezpieczone
- własna asekuracja
- bonus


VI ubezpieczone
V własna
10
VI.1 ubezpieczone
VI własna
20
VI.2 ubezpieczone
VI.1 własna
30
VI.3 ubezpieczone
VI.2 własna
40
VI.4 ubezpieczone
VI.3 własna
50
VI.5 ubezpieczone
VI.4 własna
60


W przypadku dróg wielowyciągowych bonusy przyznawane są za każdy wyciąg.


10) Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów Big Wall'a.


11) W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów Big Wall'a.


Kategorie:


W zasadniczej kategorii "Open" będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), ponadto przewidujemy wyróżnienia dla:


najlepszego zespołu kobiecego
najlepszego zespołu mieszanego
najlepszego zespołu w kategorii "masters" (każdy z członków zespołu ma ukończone 45 lat),
najlepszego zespołu w kategorii "trad" (liczą się wyłącznie drogi pokonane na własnej asekuracji),

Koszty udziału:


Przed startem należy w Biurze Zawodów wpłacić wpisowe, kwotę 70 zł od osoby. Obejmuje ona posiłek po ukończeniu wspinaczki, oraz udział w losowaniu wartościowych nagród. Uczestnicy maratonu w tym dniu za nocleg we własnym namiocie nie płacą. Na miejscu dostępny ciepły prysznic, kuchenki gazowe, woda ze źródła, prąd do ładowania komórek. :-)
Dojazd samochodem do Taboru pod Krzywą możliwy jest od strony wsi Karpniki


Harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.


Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!


Źródło: Tabor pod Krzywą

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com