facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Biegi alpejskie na Babiej Górze

Miłośników Babiej Góry oraz biegów alpejskich serdecznie zapraszamy do biegowej rywalizacji w ramach Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca, 10. Chaszczoka-Biegu na Babią Górę oraz Letniego Biegu Wschodzącego Słońca.

Fot. Krzysztof Nagacz

 

6 czerwca 2021 r. zapraszamy do Lipnicy Wielkiej na pierwszą edycję Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca z metą na szczycie Babiej Góry. Start biegu nastąpi spod Ośrodka Charytatywno-Wypoczynkowego „Górska Przystań” w Lipnicy Wielkiej. Trasa biegu będzie przebiegać po południowym stoku masywu Babiej Góry i będzie prowadzić na szczyt Babiej Góry zielonym szlakiem turystycznym. Aby dostać się na metę zlokalizowaną na Diablaku (1725 m n.p.m.) uczestnicy biegu będą musieli pokonać 4,5 kilometra i +840 metrów przewyższenia! Jeżeli pogoda dopisze to w trakcie biegu oraz na mecie uczestnicy będą mogli podziwiać spektakularny wschód słońca.

 

Fot. Dominika Rakszewska


7 sierpnia 2021 r. będzie miała miejsce 10. edycja Chaszczoka-Biegu na Babią Górę. Start biegu nastąpi spod Ośrodka Turystyczno-Narciarskiego Mosorny Groń w Zawoi. Trasa biegu będzie początkowo poprowadzona niebieskim szlakiem turystycznym, następnie czarnym szlakiem do Schroniska PTTK Markowe Szczawiny. Przy schronisku nastąpi odbicie w lewo w szlak żółty, a od Skrętu Ratowników, po kamiennych stopniach rozpocznie się wspinaczka pod górę po najtrudniejszym, ale jednocześnie najpiękniejszym fragmencie szlaku prowadzącym na szczyt Babiej Góry - Perci Akademików. Aby dostać się na metę zlokalizowaną na Diablaku, uczestnicy biegu będą musieli pokonać trasę o długości 8 km i przewyższeniu +1100 metrów!

 

Fot. Krzysztof Nagacz

 

Dzień później, w niedzielę 8 sierpnia, odbędzie się kolejny bieg alpejski z metą na szczycie Babiej Góry - Letni Bieg Wschodzącego Słońca, którego start będzie zlokalizowany po południowej stronie Babiej Góry, w Lipnicy Wielkiej. Bieg będzie letnią wersją Wiosennego Biegu Wschodzącego Słońca, także trasa będzie poprowadzona analogicznie jak w biegu czerwcowym, czyli zielonym szlakiem turystycznym po południowym zboczu Babiej Góry. W Letnim Biegu Wschodzącego Słońca uczestnicy wystartują o godzinę później, niż w czerwcu i będzie to godzina 4:30. Kolejną różnicę w tych dwóch biegach podaruje już sama Babia Góra, mianowicie będzie to aura o poranku, ponieważ sierpniowy wschód słońca będzie miał zupełnie inne barwy od czerwcowego.

 

Fot. Magdalena Sedlak


Na wysokości 1616 m n.p.m. uczestnicy Wiosennego i Letniego Biegu Wschodzącego Słońca będą mogli zobaczyć ślady po ruinach schroniska, które zostało wybudowane w latach 1904–05 z inicjatywy niemieckiego stowarzyszenia turystycznego Beskidenverein. Było to pierwsze i najwyżej położone schronisko w masywie Babiej Góry.

Na szczycie Babiej Góry uczestnicy każdego biegu otrzymają pamiątkowy medal, a Diablak podaruje wszystkim niezapomniane wrażenia i widoki. Z Diablaka przy dobrych warunkach pogodowych można podziwiać piękną panoramę Tatr i Beskidów.

 

Fot. Magdalena Sedlak


Linki do zapisów:

- Wiosenny Bieg Wschodzącego Słońca
https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_wiosenny_bieg_wschodzacego_slonca_1

- 10. Chaszczok-Bieg na Babią Górę
https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_chaszczok__bieg_na_babia_gore_2

- Letni Bieg Wschodzącego Słońca
https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_letni_bieg_wschodzacego_slonca

Fot. Radosław Denisiuk

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wiosennym i Letnim Biegu Wschodzącego Słońca oraz do odwiedzenia Lipnicy Wielkiej na Orawie, która malowniczo rozciąga się u podnóża Babiej Góry. Wiosenny i Letni Bieg Wschodzącego Słońca jest organizowany przy współpracy z Gminą Lipnica Wielka.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdują się na stronie: http://biegnababia.pl/

Zapraszamy na Babią Górę!

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich


Zdjęcia: Magdalena Sedlak, Dominika Rakszewska, Radosław Denisiuk, Krzysztof Nagacz

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentuj 0
Redakcja
 
2016-01-21
GÓRY
 

Nowe GÓRY (247) już w sprzedaży!

Komentuj 0
Redakcja
 
Redakcja
 
Goryonline
 
2015-08-03
GÓRY
 

GÓRY nr 244 już w sprzedaży

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com