facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-03-09
 

Beskidtrek Trekking Challenge

Ogólnopolska Akcja „Poznaj Beskidy” rozpoczyna cykl imprez sportowo-rekreacyjnych o nazwie Beskidtrek Trekking Challenge.
Do organizacji tego typu imprez sprowokowała konieczność szerokiej popularyzacji turystyki beskidzkiej, aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia, poprawnej sportowej rywalizacji, wymiany doświadczeń, a także integracji środowisk turystycznych i outdoorowych oraz poznawania walorów krajoznawczych i przyrodniczych regionu Beskidów. Wszystkie imprezy będą miały charakter otwarty (mogą w nich uczestniczyć amatorzy, profesjonaliści, kluby, itp.), a zwycięzców typować się będzie w kilku różnych kategoriach. Zwycięzcy otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. W miarę możliwości terminy poszczególnych imprez będą dopasowywane do dobrych warunków pogodowych, przez co należy się spodziewać krótkich terminów od chwili ogłoszenia do czasu realizacji.

Mając na względzie panujące w górach warunki i prognozy pogodowe, pierwsza impreza o charakterze pieszym odbędzie się już w dniach 24-25 marca 2012 roku.

Trasa przebiegać będzie pomiędzy Szczyrkiem a Wisłą z noclegiem w Brennej. Rozpoczęcie imprezy i start na trasę odbędzie się 24 marca o godzinie 11:00 w Szczyrku na rynku, skąd przez Chatę Wuja Toma (729 m n.p.m.), Stołów (1035) i Schronisko PTTK na Błatniej (917) dotrzemy do Brennej. W dniu 25 marca o godzinie 9:00 start z Brennej, skąd przez Kotarz (964 m n.p.m.), Przełęcz Salmopolską (934) i Trzy Kopce Wiślańskie (810) dotrzemy do Wisły, gdzie w Kolibie Tabu nastąpi zakończenie imprezy. Trasa została tak zaplanowana, by wszyscy uczestnicy korzystający z komunikacji PKP mogli w niedzielę zdążyć na pociągi w Wiśle.


Widok z trasy zawodów - z Kamiennego nad Wisłą

Celem marcowego Beskidtrek Trekking Challenge jest pokazanie, iż w okresie klimatycznego przedwiośnia, kiedy warunki turystyczne w Beskidach są zróżnicowane, także można doskonale się bawić. Impreza ma charakter zawodów, bowiem jest połączeniem biegu górskiego czy też ekstremalnych zawodów na czas z kameralnym rajdem górskim. Wędrujemy po górach, podziwiamy piękne widoki, ale jednak towarzyszy nam dreszczyk emocji związany ze sportową rywalizacją. Na Beskidtrek Trekking Challenge mile widziani są wszyscy – turyści młodsi i starsi, indywidualni krajoznawcy, jak i wprawieni kondycyjnie piechurzy, harcerskie drużyny wędrownicze oraz sekcje biegów przełajowych z klubów sportowych – dosłownie WSZYSCY. Takiej imprezy w Beskidach jeszcze nie było!

Organizatorzy imprezy informują, że istnieje także możliwość udziału w jednym wybranym dniu imprezy, bez konieczności noclegu.

Organizatorzy zapewniają profesjonalną obsługę imprezy, nocleg oraz ciepły turystyczny posiłek w dniu zakończenia imprezy. Zgłoszenia i wszystkie informacje dostępne są pod adresem e-mail poznajbeskidy@beskidtrek.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 604 440 870.


Informacje o Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy” znajdują się na stronie internetowej www.beskidtrek.pl.

Serdecznie zapraszamy!
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com