facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-24
 

Bergson Winter Challenge 2009

VIII edycja Bergson Winter Challenge rozpoczęła się 22 lutego w Rabce Zdroju. Tym razem uczestnicy zmagają się z licznymi zadaniami na urokliwych trasach prowadzących przez Gorce, Pieniny, Beskid Makowski, Beskid Wyspowy oraz Podhale.
Bergson Winter Challenge to największe zimowe zawody adventure racing na świecie. Już od ośmiu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród wszystkich entuzjastów sportów ekstremalnych. Bergson Winter Challenge zaliczane są do prestiżowego cyklu Adventure Race World Series, jako jedna z eliminacji Mistrzostw Świata w Adventure Racing.  

Adventure racing to bardzo forsowny oraz wyczerpujący sport drużynowy. Wymaga nie tylko ogromnej sprawności fizycznej, ale także odpowiednich predyspozycji psychicznych, które pozwolą przetrwać kilkudniową przeprawę w niełatwych warunkach bez snu czy odpoczynku. Zawodnicy muszą nieustannie walczyć z własnymi słabościami, złymi warunkami atmosferycznymi oraz skrajnym zmęczeniem.

Podczas tegorocznej edycji imprezy zaplanowano wiele ciekawych konkurencji. Zawody podzielono na dwie kategorie: Master Race o wysokim stopniu trudności dla doświadczonych zespołów walczących o udział w Mistrzostwach Świata w Adventure Racing oraz Speed Race, dla mniej zaawansowanych uczestników, którzy chcieliby sprawdzić swoje możliwości w widowiskowych i żmudnych konkurencjach. Drużyny rywalizują w takich dyscyplinach jak: trekking, bieg na orientację, narty biegowe oraz rowery górskie. Ponadto przewidziano wiele zadań specjalnych, m.in. zjazdy na linach, wspinaczki skalne czy zadania linowe z rowerami. Profesjonalne zespoły rywalizujące na trasie Master Race będą musiały pokonać ponad 400 km w ciągu zaledwie 120 godzin. Niemałe wyzwanie również przed amatorami – trasa Speed Race ma bowiem długość 150 km, które trzeba przemierzyć w czasie 40 godzin.

Trudne szlaki nie zniechęcają jednak zainteresowanych. W tym roku w wyścigu Speed Race weźmie udział rekordowa liczba osiemdziesięciu dziewięciu drużyn. Wśród uczestników biorących udział w Master Race zobaczymy między innymi profesjonalne drużyny: „Roadrunners” z Danii i Norwegii,  „Traverse” i „Kozaku” z Ukrainy oraz „Team X-Bionic” z Holandii.

Jak co roku, głównym sponsorem wydarzenia jest firma Bergson, producent profesjonalnego sprzętu oraz odzieży outdoor. Bergson od lat wspiera polskich sportowców i podróżników z grupy Bergson Team, jest także partnerem oraz sponsorem cyklicznie organizowanych rajdów Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Adventure Racing  - Press Challenge.

Źródło: BERGSON
 Bergson Winter Challenge 2008, fot. BERGSON
 Bergson Winter Challenge 2008, fot. BERGSON
 Bergson Winter Challenge 2008, fot. BERGSON
 Bergson Winter Challenge 2008, fot. BERGSON
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com