facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-11-24
 

BERGSON TEAM - CZWÓRKA WSPANIAŁYCH

Anna Czerwińska, Tomasz Oleksy, Bogusław Ogrodnik, Tomasz Kobielski - BERGSON TEAM to ekipa tworzona przez ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.


BERGSON TEAM to ekipa tworzona przez ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Ludzi, których sensem życia jest realizacja coraz większych i trudniejszych celów. 


Fot. BergsonANNA CZERWIŃSKA - jej wyczyny zadają kłam stwierdzeniu o „słabej płci”. Niezwykła himalaistka, której biografia wzbudza podziw i szacunek nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jako jedyna Polka zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich siedmiu kontynentów. Wspięła się także na osiem spośród czternastu istniejących ośmiotysięczników. Mimo tego, że jej kariera trwa już 30 lat, Anna Czerwińska wciąż pozostaje pełna werwy i młodzieńczego wigoru. W dalszym ciągu wraca też w swoje ukochane góry, pokonując kolejne szczyty i wzniesienia. Jest przekonana, że to właśnie poprzez wyprawy wysokogórskie odkryła u siebie takie cechy jak samodzielność, upór, konsekwencja w dążeniu do celu, determinacja i zdolność do ryzyka, ale też świadomość odpowiedzialności za siebie i za innych. „Dzięki temu z chorowitej, wypieszczonej jedynaczki zmieniłam się w prawdziwego człowieka gór”- podkreśla pani Anna.


Fot. BergsonTOMEK OLEKSY - długo by pisać o jego dokonaniach, pobitych rekordach, zdobytych pucharach i mistrzostwach. Dość powiedzieć, że to najlepszy w Polsce spec od wspinaczki sportowej i jeden z czołowych zawodników tej dyscypliny na świecie. Tomek Oleksy dla wspinaczki jest tym, czym Robert Kubica dla Formuły 1 - jedynym Polakiem rywalizującym z sukcesami na imprezach rangi mistrzowskiej na świecie.
Złoty medal Rock Masters 2004, Vice Mistrz Świata (2003), Mistrz Europy (1998) i Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata (1999, 2003) we wspinaniu na czas oraz brązowy medal na Olimpiadzie sportów ekstremalnych X-Games w San Francisco to tylko niektóre z jego osiągnięć. Do tego dochodzi wielokrotne Mistrzostwo Polski. 


Fot. BergsonBOGUSŁAW OGRODNIK - postać tyleż barwna i oryginalna, co godna podziwu. Jego dokonania nie dają się zaszufladkować, toteż najtrafniejszym będzie chyba określenie Człowiek Żywiołów Ziemi. Ten były instruktor Kompanii Antyterrorystycznej i skoczek wojsk powietrzno-desantowych jest obecnie trenerem pływania, starszym ratownikiem WOPR-u, sternikiem motorowodnym. Jest również instruktorem nurkowania, nurkiem technicznym i jaskiniowym. Nurkuje zresztą od 27 lat i uczestniczył już w takich projektach jak: bicie rekordu świata w nurkowaniu technicznym Nuno Gomeza (Synaj 2004) oraz "Polish DPV projekt - Mexico 2005" (rekord świata w penetracji jaskiniowej 14000 m). Jego miłością są również góry. Bogusław Ogrodnik ma już na koncie Koronę Ziemi. 18 stycznia 2008 roku, wraz z innym członkiem BERGSON TEAMU, Tomaszem Kobielskim, zdobył ostatni z nich, Mt. Vinson na Antarktydzie (4897 m n.p.m.). chwilach odpoczynku od kolejnych przygód Bogusław Ogrodnik zajmuje się prowadzeniem swoich dwóch firm.

TOMASZ KOBIELSKI - rocznik’ 73. Od 18 lat członek Klubu Wysokogórskiego w Gliwicach. Mówi o sobie, że „ciągle mu mało gór”. Stąd co jakiś czas w jego głowie rodzą się nowe projekty, kolejne wyjazdy, by poczuć przestrzeń kilka tysięcy nad poziomem morza, by pooddychać tamtejszym powietrzem. Dla tych chwil żyje. Miłość do Beskidów, Bieszczad, Sudetów, Karkonoszy i Tatr, choć odwzajemniona, zaostrzyła apetyt na więcej. Pierwsza wyprawa w wysokie góry okazała się porażką - pogoda na Kaukazie zmusiła go do odwrotu z Kazbeku (5033 m). Nie zniechęciło to jednak Tomasza do dalszej przygody ze wspinaczką wysokogórską. Wręcz przeciwnie, od 2003 roku konsekwentnie zdobywał szczyty w Koronie Ziemi. 18 stycznia wszedł na Mt. Vinson z Bogusławem Ogrodnikiem, zbierając tym samym pełen ich komplet. Choć góry to jego życie, znalazł czas na rozwijanie niezwykłej pasji, którą jest spadochroniarstwo. Choć ma na koncie dopiero 60 skoków, zapowiada, że to jeszcze nie koniec.

BERGSON - producent wysokiej jakości sprzętu i odzieży outdoor objął swoją opieką czwórkę tych niezwykłych ludzi, chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki do osiągania sukcesów, zdobywania kolejnych szczytów i rozwijania ogromnej pasji.

2008-11-24

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-22
GÓRY
 

Lato i jesień w Laponii

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com