facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-11-04
 

Bergson sponsorem Magdy Derezińskiej

Magda Derezińska, czołowa zawodniczka Polski w skialpinizmie podpisała umowę z marką Bergson.


Fot. M. ArcimowiczMagda Derezińska, czołowa zawodniczka Polski w skialpinizmie podpisała umowę z marką Bergson, producentem sprzętu i odzieży outdoor.

Polska zawodniczka od kliku lat nieprzerwanie jest w ścisłej światowej czołówce. Zajęła pierwsze  miejsce we wszystkich edycjach Pucharu Polski w skialpinizmie w 2002 roku, jest także mistrzynią Polski w roku 2004 i 2005.
Do jej osiągnięć można zaliczyć wicemistrzostwo świata w 2004 roku, w kategorii do 23 lat, a także trzecie miejsce w Pucharze Europy 2004.
W sezonie 2005 Magda zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w Pilsku, oraz trzecie miejsce w Pucharze Europy Środkowej. W międzynarodowych Mistrzostwach Czech polska zawodniczka była trzecia.

Przygoda Magdy z narciarstwem zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej. Sport ma we krwi. Do kronik AZS na trwałe wpisał się jej ojciec – Roman Dereziński, startujący w narciarstwie alpejskim. Magda również uprawiała tę dyscyplinę, ale bardziej zainteresował ją skialpinizm. Powód? Bliższy kontakt z górami, inne – spokojniejsze obcowanie z przyrodą oraz możliwość poznania siebie w trudnych sytuacjach.
Skialpinizm to wyzwanie, ogromny wysiłek fizyczny i trening woli walki. Dyscyplina łączy elementy narciarstwa biegowego, zjazdowego i alpinizmu. Umożliwia swobodne poruszanie się po górach zimą. Polega na pokonywaniu trudnego, zróżnicowanego terenu na nartach, najczęściej poza wyznaczonymi trasami: pod górę, w dół, żlebami, szczytami, lasem.

W życiu Magdy pełnym sportu nie brakuje czasu na naukę. Magda studiuje stosunki międzynarodowe i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Informacja prasowa, 25 listopada 2005 roku

2006-01-4

(kg)

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com