facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-24
 

BELAY 2 JACKET HIMUNTAIN - test Marcina Tomaszewskiego

Dwie warstwy bielizny termicznej pod Belay 2 i gore-tex jako warstwa zewnętrzna to optymalny zestaw na długie zimne noce… w jakiejkolwiek alpejskiej ścianie.
Opis:
Belay 2 Jacket to nowa ulepszona wersja specjalistycznej kurtki termicznej i przeciwwietrznej. Waga 650 g. Kaptur zintegrowany z wysoką stójką. Elastyczna lamówka wokół kaptura zapewnia jego szczelność. Rękawy zakończone elastycznymi rękawami z Polartecu Power Stretch. Ocieplenie Primaloft One, tkanina zewnętrzna Ultraline Nylon Microripstop.

Opinia:

Belay 2 jest bardzo lekki i wygodny. Grzeje nawet wtedy, gdy jest wilgotny. Wykonany z bardzo delikatnych materiałów nie krępuje ruchów, wręcz nie czuć go na sobie.  Doskonale sprawdza się jako ciepła warstwa termiczna pod gore-tex. Wybrałem ją, ponieważ jest jedną z najlepszych tego typu kurtek na naszym rynku. Dwie warstwy bielizny termicznej pod Belay 2 i gore-tex jako warstwa zewnętrzna to optymalny zestaw na długie zimne noce… w jakiejkolwiek alpejskiej ścianie. Dodatkowym plusem jest jej objętość. Po spakowaniu do worka kompensacyjnego w czasie akcji podczepiam ją do tylniej szpejarki plecaka szturmowego. Dzięki temu zawsze jest pod ręką, oszczędzam tym również przestrzeń w plecaku (20 litrów) na inny sprzęt i wodę. Chciałbym znaleźć słaby punkt tej kurtki, ale chyba będzie mi trudno, zwłaszcza że teraz występuje również w wersji light! 

Marcin Tomaszewski

Więcej na: Cztery Żywioły

Marcin "Yeti" Tomaszewski realizuje właśnie projekt 4 Żywioły. Niedawno wrócił z Patagonii, gdzie miał okazję przetestować sprzęt górski pod Fitz Royem. Więcej informacji na temat projektu na stronie www.geronimo.civ.pl oraz na blogu Marcina "Yeti" w naszym serwisie.

 Belay 2 Jacket
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com