facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-07-16
 

Baskijska indywidualność - TERNUA

Od jesieni tego roku na naszym rynku pojawią się produkty znanej baskijskiej marki – Ternua.

Od jesieni tego roku na naszym rynku pojawią się produkty znanej baskijskiej marki – Ternua. Firma ta powstała w latach 90. ubiegłego wieku. Od początku swojej działalności sukcesywnie zdobywa nowe rynki. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się w USA i Japonii.

Obecnie za sprawą jej polskiego przedstawiciela, firmy NEGRA SPORT z Krakowa, produkty tej marki pojawią się na półkach w dobrych sklepach turystycznych.

Odzież i akcesoria Ternua wyznaczają nowe trendy w dziedzinie outdooru. Łączą w sobie innowacje, funkcjonalne materiały z oryginalnym wzornictwem, co może tłumaczyć jej baskijskie pochodzenie.

Ternua stosuje zarówno najbardziej znane materiały, takich producentów jak W.L Gore (Gore-Tex, Windstopper), Polartec (Thermal Pro, Power Dry, Power Stretch), Schoeler (3XDry, WB-300, WB-400) czy dzianina Pontetorto (Primaloft, Tecnopile), jak i wdraża własne technologie: ShellTec (laminowana tkanina zapewniająca pełną ochroną przed wiatrem i wodą), WindShell (tkanina typu soft shell zapewniająca doskonałą wiatroszczelność), ShellStretch (w pełni oddychająca tkanina, rozciągliwa w czterech kierunkach).

Ternua prezentuje w swojej ofercie głównie odzież - od termoaktywnej bielizny, przez polary i softshelle po techniczne kurtki i spodnie.

Na uwagę zasługuje linia technicznej odzieży wspinaczkowej, która projektowana jest pod okiem wspinaczy i alpinistów światowego formatu (m.in. Patxi Usobiaga, Alberto Inurrategi).

Ternua to coś więcej niż marka odzieży turystycznej, to przede wszystkim grupa ludzi, która dzięki swoim podróżom, ekspedycjom i fascynacjom, dostrzegła ekologiczne problemy naszego Świata. Stąd też działania „Ternua Commitment” oparte są o trzy reguły:

Recycled – produkcja została oparta o materiały pochodzące z recyklingu. Dzięki czemu Ternua przyczynia się do ochrony naturalnych zasobów, redukuje emisję szkodliwych gazów i zmniejsza ilość odpadów.
Organic
– do produkcji wykorzystywane są tkaniny powstałe z naturalnych włókien - takich jak bambus, kokos, konopia czy kukurydza. Dodatkowo włókna te pochodzą z ekologicznych upraw i są przetwarzane za pomocą tradycyjnych metod.


Solidarity
– Ternua współorganizuje oraz sponsoruje wiele projektów ekologicznych oraz kulturowych. Między innymi wspiera organizację chroniącą środowisko Sahary Zachodniej, współtworzy międzynarodowy festiwal kulturowy – Mundumira oraz sponsoruje badania i opiekę nad humbakami, żyjącymi w basenie Oceanu Atlantyckiego.
www.negrasport.com

www.ternua.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com