facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-07
 

Barabas w Planete - premiery marca

Zapraszamy do obejrzenia premier marca na kanale Planete - Wysokie Tatry i OMO, filmy Pavla Barabasa.
W marcu premiery filmów:
Wysokie Tatry - dziki świat zastygły w czasie 8.03. o 20:45
OMO - droga do prawieków 8.03. o 21:45

Opisy filmów

Wysokie Tatry - dziki świat zastygły w czasieStara słowacka legenda mówi: Kiedy Bóg stworzył ziemię, rozdzielił Aniołom piękno, aby go roznieśli w świecie. Najmłodszy z nich skrócił sobie drogę przez góry. Nie mógł jednak obciążony lecieć wysoko. Zawadził o jeden z ostrych szczytów i całe piękno rozsypało się po okolicznych dolinach. Starzy Słowianie nadali dzikim i baśniowym górom nazwę Tatry. Dzisiaj wiemy, że są najmniejszymi wysokimi górami w świecie. Spróbujcie z nami ostrożnie zajrzeć do ich królestwa. Cicho się rozejrzeć i pozwolić swoim myślom unieść się majestatem przyrody. Być może zrozumiecie, że na tym świecie wszystko zależy od wszystkiego. Być może zrozumiecie również swoją odpowiedzialność za trwanie dzikiego świata, który musi dla kolejnych pokoleń pozostać zamarznięty w czasie.
Każdy, kto odwiedza Tatry, poznaje miejsca, które napełniają człowieka Prawdziwym Pięknem. Widzimy i czujemy wszystkimi zmysłami coś, czego nie możemy ogarnąć rozumem. Czujemy cudowne współbrzmienie kolorów i form z wnętrzem każdego detalu, wielkość obszaru przez kogoś lub coś uporządkowanego i doskonale stworzonego, od mistycznej przestrzeni po najmniejszy drobiazg wymykajacy się się możliwościom rejestracji przez nasze oko. Jak to zrozumieć? Nie jest to możliwe.

OMO - droga do prahistoriiTutaj czas się zatrzymał, by zachować minione dzieje ludzkości. Dzieje ludzkości wynurzają się z historii Afryki. Gdzieś na brzegu etiopskiej rzeki OMO, daleko od cywilizowanego świata, znaleziono najstarsze kości praczłowieka.Ta część świata tysiące lat opierała się cywilizacji. Dzięki temu zachowały się tutaj plemiona, które pokażą nam minione czasy, pomogą nam zrozumieć, skąd przyszliśmy, a być może również dokąd zmierzamy. Sześciu odważnych postanowiło spłynąć niebezpiecznym kanionem rzeki OMO w nieznane. Walczyli z zasadzkami niebezpiecznych kaskad rzeki płynącej w nieznanym terenie, aby poznać nie tylko pierwotnych ludzi, ale również samych siebie.

Więcej informacji o filmach: activelifedvd.pl.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com