facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Avax / SALTIC

AVAX to unikalne połączenie wygody, jaką daje wciągana baletka z precyzją dopasowania buta typu Velcro.
Zupełnie nowa konstrukcja, jakiej dotychczas nie było na rynku butów wspinaczkowych. AVAX to unikalne połączenie wygody, jaką daje wciągana baletka z precyzją dopasowania buta typu Velcro.

Uzyskano ten efekt dzięki zastosowaniu w wewnętrznej części buta elastycznego ściągacza znanego z baletek, który od zewnątrz posiada opatentowany system zapinania na cienki rzep Velcro.
Zastosowane rozwiązanie polega na poprowadzeniu taśmy mocującej od górnej części buta w układzie krzyżowym, co umożliwia szybkie zapięcie przy zaledwie jednym płynnym zaciągnięciu rzepa. Swobodna rotacja klamerek przy zaciąganiu cienkiego rzepa, do zapięcia którego mamy do dyspozycji szeroką patkę, gwarantuje bardzo precyzyjne zapinanie z pełną kontrolą siły docisku. Krzyżowe mocowanie przechodzi dokładnie nad sklepieniem stopy, co umożliwia idealne dopasowanie buta do kształtu stopy. Jeśli poluzujesz nieco rzep, but na pewno nie zsunie się samoistnie ze stopy dzięki ściągaczowi gwarantującemu szczelne przyleganie do stopy.


Dodatkowa guma z perforacją w przedniej części buta sprawia, że Avax doskonalne sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju podhaczaniu w okapach i przewieszeniach. Precyzyjna wąska pięta ułatwiająca haczenie oraz wysokie sklepienie buta, sprawiają że mamy do czynienia z butem o agresywnym sportowym charakterze doskonałym dla każdego pasjonata wspinaczki, który chce podnieść poziom pokonywanych trudności. Avax to doskonały but na małe krawądki, listewki oraz orzeszki, sprawdzi się również na tarciowych płytach, płytkich dziurkach oraz wymyciach.

Duża asymetria podeszwy sprawia, że but doskonale przenosi siłę nacisku w strefę dużego palca, co gwarantuje precyzję stawania oraz niesamowite czucie. Przemyślana perforacja bocznych rantów i cholewki nadaje Avaxowi dodatkowej lekkości i elastyczności. Precyzyjnie poprowadzona guma w części śródstopia opinająca piętę, zapewnia idealne ułożenie stopy w bucie oraz dodatkową stabilizację. W celu zapewnienia maksymalnego czucia skały Avax został wyposażony w podszewkę Evolsa RC z bardzo czułym wykończeniem w strefie dużego palca.

Avax uzyskał bardzo wysokie oceny w corocznym teście obuwia wspinaczkowego organizowanym przez niezależny niemiecki portal outdoorowy Bergleben.


Test można przeczytać tutaj.

Pełna oferta obuwia Saltic dostępna w sklepie rockcentric.pl.
Odwiedź również nasz serwis butów wspinaczkowych saltic.pl.

Dytrybucja w Polsce: Sudetica Verticalia.


 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com