facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-10-24
 

Autostopem przez Kaukaz do Iranu

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”. Na slajdowisku zagoszczą Marta i Daniel Pochaba z niezwykle ciekawą relacją z długiej podróży autostopem.
Marta Ochaba jest absolwentką wydziału konserwacji i wciąż studentką wydziału grafiki krakowskiej ASP. Od niemal roku, jako żona, towarzyszka podróży Daniela. Daniel – nauczyciel matematyki, podróżnik, organizator krakowskiego festiwalu SLOT Fest „O Wschodzie”. 

W latach 2008, 2009 odbył dwie samotne 6-tygodniowe podróże autostopowe do Iranu. Pierwsza wiodła przez Słowację, Węgry, Bułgarię, Turcję, druga przez Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Turcję i Irak. W trakcie pierwszej wspiął się na najwyższy szczyt gór Pontyjskich górę Kaczkar (3937 m n.p.m.) w Turcji oraz na dwa najwyższe wulkany Iranu: Sabalan (4811 m n.p.m.) i Damavand (5671 m n.p.m.). Podczas drugiej zdobył wierzchołek legendarnej góry Ararat (5137 m n.p.m.), niegdyś przystani dla biblijnej Arki Noego. 


W czasie swych podróży śpi w namiocie, czasem „pod chmurką” lub u gościnnych tubylców. Jeździ prawie wyłącznie autostopem. Do wędrówki popycha go chęć poznawania ludzi, ciekawych miejsc, kultur oraz przeżywania górskich przygód. Przede wszystkim interesuje go islamska część świata.

Tym razem Marta i Daniel opowiedzą nam o swojej tegorocznej, 8-tygodniowej podróży do Iranu. Trasa wiodła przez Kaukaz. Najpierw przez Ukrainę do Rosji. Później promem z Soczi do Trabzonu w Turcji. Dalej przez Gruzję i Armenię... Wracali najszybszą drogą, przez Anatolię i Bałkany.
 

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 25.10.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny!
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com