facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-12
 

AST Odyseja Wiosenna 2010 (10 i 11 kwietnia, Olkusz)

W dniach 10 i 11 kwietnia 2010 r. krakowskie Wydawnictwo COMPASS organizuje kolejną już - VIII - edycję zawodów pod nazwą "ODYSEJA".
Tym razem areną zmagań będzie malownicza Jura Krakowsko-Częstochowska, a bazą zawodów Olkusz (35 km na północny-zachód od Krakowa). W kolejnych edycjach zawodów organizatorzy starają się wybierać rejony o najwyższych walorach terenowych i turystycznych. Nazwy wcześniejszych "Odysei" mówią same za siebie: Jurajska, Ciężkowicka, Świętokrzyska, Kłodzka czy Niepołomicka. Dzięki odpowiedniemu umieszczeniu punktów kontrolnych zawodnicy w czasie jazdy zobaczą wiele lokalnych atrakcji turystycznych i poznają okolice, w których rozgrywany jest maraton. A tereny wokół Olkusza: od Ogrodzieńca przez Wolbrom, Skałę i Sławków aż po Trzebinię i Krzeszowice to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych obszarów Jury Krakowsko-Częstochowskiej do eksplorowania na rowerze. Zapewniają także odpowiedni stopień trudności technicznych, tak aby każdy z zawodników miał satysfakcję z ukończenia imprezy.

"AST Odyseja Wiosenna 2010" będzie dwudniowym Maratonem Rowerowym na Orientację, w którym startują dwuosobowe zespoły. Jest to świetna okazja dla wszystkich - także zupełnych nowicjuszy - na wzięcie udziału w zawodach rowerowych o nietypowej specyfice. Nie ma tu oznaczonej trasy, jest tylko mapa z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które trzeba odnaleźć w terenie i zaliczyć. Kolejność zaliczania i przejechana trasy zależą tylko od członków zespołu. Osoby nieco słabsze "rowerowo" mogą swoje szanse zwiększyć dobrą nawigacją i na odwrót. Dzięki temu, jak co roku, toczyć się będzie bardzo ciekawa rywalizacja zarówno o zwycięstwo jak i o ukończenie imprezy.

Zadaniem zawodników będzie pokonanie podczas dwudniowych zawodów trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych, zaznaczonych na turystycznej mapie w skali 1:50 000.

Organizatorzy proponują trzy trasy dostosowane wymaganiami nawigacyjnymi i kondycyjnymi do zróżnicowanych umiejętności uczestników:
- Orienteering Maraton – trasa adresowana do „rajdowców”, miłośników MTBO, uczestników imprez na orientację, stosunkowo trudna pod względem nawigacyjnym, o łącznej długości ok. 175 km.
- MTB Maraton – trasa adresowana do uczestników maratonów rowerowych, bardzo łatwa pod względem nawigacyjnym, oparta o szlaki turystyczne i główne szlaki komunikacyjne o łącznej długości ok. 200 km.
- Rekreacyjna – krótka trasa adresowana do początkujących i mniej zaawansowanych rowerzystów, pod względem nawigacyjnym bardzo łatwa, o łącznej długości ok. 100 km.

Zarówno trasę MTB Maraton jak i Rekreacyjną bez większych problemów pokonają osoby korzystające z map turystycznych podczas zwykłych wycieczek pieszych czy rowerowych.

Już teraz zapraszamy także na "AST Odyseję Jesienną", która odbędzie się w dniach 2-3 października 2010 r. w Gródku nad Dunajcem na Pogórzu Rożnowskim.

Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie: www.compass.krakow.pl/odyseja.

Źródło: ceneria.pl

 AST Odyseja Wiosenna 2010
 AST Odyseja Wiosenna 2010
 AST Odyseja Wiosenna 2010
 AST Odyseja Wiosenna 2010
 AST Odyseja Wiosenna 2010
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com