facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-24
 

AST Odyseja Jesienna 2010

2 i 3 października 2010 r. COMPASS organizuje kolejną już - dziewiątą - edycję zawodów pod nazwą "Odyseja". Bazą tej edycji maratonu będzie Gródek nad Dunajcem malowniczo położony nad Jeziorem Rożnowskim.
Będzie on świetnym punktem wypadowym na tereny Pogórza Rożnowskiego, które zapewnią odpowiednio atrakcyjną i trudną arenę dla zmagań uczestników.
 
Termin: 2-3 października 2010 r.
Miejsce: Pogórze Rożnowskie
 
W kolejnych edycjach zawodów organizatorzy starają się wybierać rejony o najwyższych walorach terenowych i turystycznych. Nazwy wcześniejszych "Odysei" mówią same za siebie: Jurajska, Ciężkowicka, Świętokrzyska, Kłodzka, Niepołomicka czy Olkuska.
 
Dzięki odpowiedniemu umieszczeniu punktów kontrolnych zawodnicy w czasie jazdy zobaczą wiele lokalnych atrakcji turystycznych i poznają okolice, w których rozgrywany jest maraton. A tereny wokół Jeziora Rożnowskiego: od Czchowa przez Tarnów, Ciężkowice po Grybów i Nowy Sącz to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych obszarów Pogórzy  Karpackich do eksplorowania na rowerze. Zapewniają także odpowiedni stopień trudności technicznych, tak aby każdy z zawodników miał satysfakcję z ukończenia imprezy.
 
"AST Odyseja Jesienna 2010" będzie dwudniowym Maratonem Rowerowym na Orientację, w którym startują dwuosobowe zespoły.
 
Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają wszystkich jeżdżących na rowerze. Ukończyć zawody mają szansę także zupełni nowicjusze. Wystarczy do tego "niedzielna" kondycja oraz podstawowa umiejętność posługiwania się mapą turystyczną w terenie. W tego typu zawodach nie ma oznaczonej trasy. Zespół na starcie otrzymuje mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które trzeba odnaleźć i zaliczyć. Kolejność zaliczania oraz przejechana trasa zależą tylko od umiejętności nawigacyjnych członków zespołu. A satysfakcja na mecie z odnalezienia punktów i poznania ciekawych okolic jest ogromna.
 
Podczas dwudniowych zawodów zadaniem zawodników będzie pokonanie  trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych, zaznaczonych na turystycznej mapie w skali 1:50 000. 
 
Organizatorzy proponują trzy trasy dostosowane wymaganiami nawigacyjnymi i kondycyjnymi do zróżnicowanych umiejętności uczestników:
 
Orienteering Maraton – trasa adresowana do „rajdowców”, miłośników MTBO, uczestników imprez na orientację, stosunkowo trudna pod względem nawigacyjnym, o łącznej długości ok. 175 km
 
MTB Maraton – trasa adresowana do uczestników maratonów rowerowych, bardzo łatwa pod względem nawigacyjnym, oparta o szlaki turystyczne i główne szlaki komunikacyjne o łącznej długości ok. 200 km

Rekreacyjna – krótka trasa adresowana do początkujących i mniej zaawansowanych rowerzystów, pod względem nawigacyjnym bardzo łatwa, o łącznej długości ok. 100 km.
 
Zarówno trasę MTB Maraton jak i Rekreacyjną bez większych problemów  pokonają osoby korzystające z map turystycznych podczas zwykłych wycieczek pieszych czy rowerowych.
 
Impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
 
Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie Organizatora »


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com