facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-13
 

Aparat dla ekstremalnego narciarza

Z myślą o osobach, których pasją jest narciarstwo, firma Casio przygotowała innowacyjne aparaty oparte o autorskie funkcje, umożliwiające m.in. kręcenie filmów w zwolnionym tempie oraz robienie do 40 zdjęć na sekundę.
EXILIM FC100, FS10 i FH20 to propozycja dla tych, którym zależy na szybkości i precyzji, tak ważnych w fotografii sportowej.

Sporty zimowe to niezwykle dynamiczna dziedzina, w których liczy się nie tylko technika, ale również szybkość. Te elementy są też niezbędne w prawidłowym wykonywaniu narciarskich ewolucji.

Aparat to niezbędny utrwalacz wrażeń i przeżyć z pobytu na stoku. Można w ten sposób zachować niepowtarzalne chwile, krajobrazy widziane z różnej - najczęściej osobistej perspektywy. – twierdzi absolwent prawa na UMK w Toruniu, zapalony narciarz, Adrian Płachecki.

Firma Casio, producent pierwszego kompaktu na świecie, stworzył linię aparatów, które w swojej niewielkiej obudowie, kryją technologie przygotowane dla osób preferujących aktywny tryb życia. Mimo niepozornego wyglądu posiadają autorskie tryby fotografowania i kręcenia filmów, niespotykane u innych aparatów tej klasy.

To, co wyróżnia nowe cyfrówki Casio od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku, to m.in. możliwość szybkiego wykonywania zdjęć - EX-FC100 i EX-FS10 może ich wykonać 30, natomiast FH20 aż 40 w ciągu jednej sekundy. Jest to bardzo istotne podczas robienia zdjęć np. trików na  nartach, w których liczy się każda sekunda i możemy mieć pewność, że nie umknie nam żadne ujęcie. Dodatkowo aparaty potrafią wybrać i zapisać tylko najlepsze zdjęcia z wybranej serii. Urządzenia posiadają funkcję nagrywania filmów HD (1280x720) do 1000 klatek na sekundę, pozwalającą na przygotowanie materiału o prędkości nieuchwytnej dla ludzkiego oka. Cyfrówki dzięki niewielkim rozmiarom i wadze, można łatwo ukryć w kieszeni zimowej kurtki czy spodni narciarskich.

Tryb Slow-motion umożliwia kręcenie filmu w zwolnionym tempie. Jest to niespotykana do tej pory funkcja w kompaktowych aparatach fotograficznych, która doskonale sprawdza się przy ujęciach, w których liczy się dokładność i szybkość. Ta technologia bez wątpienia stała się alternatywą dla filmów kręconych zwykłym aparatem. Umożliwia ona np. po wykonaniu triku przeanalizować go i „wyłapać” ewentualne błędy techniczne. Prędkość standardowego nagrywanego filmu jest czasem zbyt szybka, by móc je dostrzec. Nowatorska technologia umożliwia też obejrzenie poruszającego się na ekranie LCD obiektu czy osoby w zwolnionym tempie i wybranie idealnego momentu na wykonanie zdjęcia.

Analiza swojego stylu jazdy oraz postępów w nauce, widoczna w zwolnionym tempie, jest najlepszą okazją do poprawy umiejętności narciarskich. Poza tym pozwala zauważyć niezmiernie ważną na  stoku pozycję narciarza, w chwili przygotowywania się do kolejnych skrętów – dodaje Płachecki.

Na uwagę zasługuje również tryb YouTube Capture, dzięki któremu istnieje możliwość zarejestrowania swoich osiągnięć na desce czy nartach i podzielenie się sportowymi emocjami z innymi. Funkcja ta umożliwia kręcenie filmów i publikowanie ich na popularnych serwisach video. W ten sposób zimowe szaleństwa można łatwo umieścić na blogach i innych serwisach podejmujących tematykę sportów zimowych.

EX-FC100 - urządzenie posiada obiektyw z 5-krotnym zoomem, 2,7 calowy ekran Super Clear LCD oraz Matrycę o wielkości 9.1 megapikseli. W tych modelach producent zadbał również o mechaniczną stabilizację obrazu i funkcję Anti-Shake.

EX-FS10 - aparat o niewielkich wymiarach 97.1 mm x 59,4 mm x 16,3 mm, posiadający 2.5 calowy ekran Super Clear LCD o rozdzielczości 230 000 punktów oraz matrycę o wielkości 9.1 megapikseli. Wyposażony jest ponadto w nowo opracowany 3-krotny zoom optyczny.

EX-FH20 to zaawansowany kompakt w obudowie typu ultrazoom, posiadający solidny, elegancki korpus, wyświetlacz o przekątnej 3 cali, oraz matrycę o wielkości 9,1 megapiksela. Mimo wielu funkcji aparat jest niezwykle prosty w obsłudze i nie „straszy” mnogością przycisków. Dostęp do większości trybów umożliwia przejrzyste menu.

EX-FC100 i EX-FS10 dostępne będą na polskim rynku w marcu 2009 roku. Casio FH20 dostępny jest na rynku od września 2008 roku. 


 EX-FH20
 EX-FC100
 EX-FS10
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com