facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Andy Earl w szpitalu!

Smutne wieści z Anglii. Tuż przed świętami jeden z najlepszych brytyjskich wspinaczy, Andy Earl zapadł w śpiączkę po krwotoku śródmózgowym. Wciąż walczy o życie... W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia przyszła na świat jego córka, Amber.
W trakcie budowy ścianki wspinaczkowej w Alnwick, Andy Earl poczuł się źle - odczuwał silny ból głowy. Pocieszając przyjaciół, że na drugi dzień wszystko minie, zemdlał. Karetka pogotowia przewiozła go do szpitala w Newcastle, gdzie przeszedł szybką operację mózgu, niedającą jednak żadnych gwarancji powrotu do zdrowia. Diagnoza lekarska wykazała, że doznał krwotoku śródmózgowego. Po operacji Andy zapadł w stan śpiączki.

Cały czas w szpitalu obecna jest dziewczyna Andy’ego – Susan Dudink, także jedna z najlepszych wspinaczek na Wyspach. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, w tym samym szpitalu, kilka sal dalej, urodziła ona ich pierwsze dziecko – córkę Amber.

John Earl, ojciec Andy’ego, a zarazem jeden z lokalnych legend rejonu Northumberland poinformował, że choć syn wciąż walczy o życie, to zaczyna odpowiadać na bodźce lekarzy.

34-letni Andy Earl, za sprawą oczywiście ojca, wspina się od 4 roku życia. Obecnie pracował jako dyrektor zarządzający oraz trener w szkole wspinaczkowej Climb Newcastle. W przeszłości też sprawował funkcję trenera kadry Wielkiej Brytanii juniorów oraz bulderingu. Ukończył wydział sportu na uniwersytecie w Sunderland. Jako zawodnik był Mistrzem Wielkiej Brytanii w bulderingu w latach 2003-2006. Na arenach międzynarodowych osiągnął szczyt w roku 2007, wygrywając zawody Pucharu Świata we francuskim La Reunion, po czym zakończył starty zawodnicze. Do jego największych sukcesów należy też zaliczyć wice-mistrzostwo Europy osiągnięte w 2004 roku w Lecce.

Andy Earl nieodłącznie kojarzy się z Northumberland lub jak mówią lokalsi w The County*. Tam też powstały jego największe drogi i buldery jak The Dark Side E9, The Prow E9, The Young E8, Endless Flight Direct E8, Blood Sport 8B, The Bitch 8A+, Desperado 8A+, wyznaczające wszystko to, co najlepsze można wycisnąć z piachów otaczających Newcastle – zarówno pod względem cyfry, jak i jakości niejednokrotnie związanej z highballowym stylem. Z ciekawszych powtórzeń warto wspomnieć: Cypher 8B, High Fidelity 8B, The Ace 8B, Careless Torque 8A (gritowy highball w stylu ground up) oraz Monk Life 8B+ (najtrudniejszy problem regionu autorstwa Malcolma Smitha).Zdjęcia Andy’ego Earla (oraz Susan Dudink) są ozdobą lokalnej biblii „Northumberland Bouldering Guide”, napisanej przez jego ojca.

Życzyć tylko wypada, aby w nowym roku Andy Earl szybko powrócił do zdrowia i mógł jeszcze długo cieszyć się swoją córką, która miejmy nadzieję pójdzie w ślady rodziców.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć, choćby ciepłym słowem rodzinę i przyjaciół mogą pisać na forum UKBouldering.


TM


Przypis:
* The County – oznacza hrabstwo, jako jednostkę podziału administracyjnego wielkiej Brytanii – dla wspinaczy jednak The County oznacza niejako „to Hrabstwo”, czyli Northumberland. Swoją drogą nie sposób nie pozbyć się kolejnego skojarzenia, gdyż Earl znaczy „Hrabia” – i po prawdzie rodzina Johna i Andy’ego władała wspinaczkowym Northumberland ☺


[źródło: chroniclelive.co.uk]
 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com