facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-04-26
 

AMP Kamienna - relacja

W sobotę 16. kwietnia po raz 28. Szklarska Poręba stała się Polską stolicą kajakarstwa górskiego. Odbywające się tam Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna” zgromadziły rekordową liczbę 98 uczestników.
Na zawody organizowane przez Akademicki Klub Turystyki Kajakowej „Bystrze” i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zjeżdżają się nie tylko członkowie klubów akademickich z całej Polski, ale i licencjonowani zawodnicy. W tym roku nad Kamienną zawitały między innymi kluby z Krakowa, Warszawy, Gdańska i Poznania. Przez 2 dni w karkonoskim kurorcie roiło się od kajakarzy i kibiców z zainteresowaniem obserwujących ich zmagania z białą wodą.

Zawody w zjeździe kajakowym na 800-metrowym odcinku rzeki Kamiennej w Szklarskiej Porębie od ujścia Szklarki do Hotelu Las rozgrywane były w 3 kategoriach: amatorskiej mężczyzn, amatorskiej kobiet i zawodniczej mężczyzn. Jak co roku, zawodnicy mogli tworzyć 3-4 osobowe drużyny. W klasyfikacji drużynowej o zwycięstwie decydowała suma 3 najlepszych czasów przejazdu.


Chociaż poziom wody nie był wysoki, do mety nie udało się dopłynąć aż 16 kajakarzom. Świadczy to o tym, że bez względu na warunki Kamienna nie jest rzeką banalną. Spośród pozostałych najszybszy okazał się Bogdan Sztuba startujący w kategorii zawodniczej mężczyzn z czasem 06:27,36. Kolejne miejsca wśród zawodników zajęli Marcin Labiszak i Piotr Sztuba. W kategorii amatorskiej zwyciężył Edwin Sztuba z czasem przejazdu finałowego 06:27,72 przed Łukaszem Orzeszyną i Michałem Krotofilem. O zwycięstwie w kategorii amatorów, których startowało aż 72, decydowała suma czasów eliminacji i przejazdu finałowego. Tego ostatniego, z uwagi na niski poziom wody, niestety nie udało się przeprowadzić na trudniejszym położonym wyżej odcinku Kamiennej. W zamian za to zawodnicy pokonali drugi raz odcinek eliminacji. Wśród pań po raz kolejny zwyciężyła Małgorzata Liber uzyskując jedenasty czas zawodów - 06:53,93. Startowała ona również w zwycięskiej drużynie – Cali w Bieli wraz z Robertem Szymachą, Przemysławem Kmitą i Marcinem Powroźnikiem. Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zdobyły Solo Befarung i Sól w Gaciach.

Uczestnicy zawodów zgodnie uznali tegoroczną imprezę za udaną. Chociaż woda nie dopisała, kajakarze tłumnie przyjechali do schroniska „Wojtek”, by wspólnie uczestniczyć w sportowej rywalizacji i następującej po niej zabawie. Dzięki wyjątkowo hojnym sponsorom nikt nie opuścił Kamiennej bez nagrody za swój trud i satysfakcji.

Organizatorzy Akademicki Klub Turystyki Kajakowej „Bystrze” i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie pragną gorąco podziękować sponsorom, patronom medialnym i uczestnikom imprezy oraz pogratulować zwycięzcom.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej: http://amp.bystrze.org. 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com