facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-04-21
 

Alex Chabot onsajtuje

W niecodzienne dla wspinacza sportowego miejsce udał się znany przede wszystkim z występów na panelu Francuz Alexander Chabot.


Aleksander Chabot. Fot P. DrożdżW niecodzienne dla wspinacza sportowego miejsce udał się znany przede wszystkim z występów na panelu Francuz Alexander Chabot. Alex postanowił zakosztować wspinaczki sportowej w stosunkowo nieznanej pod tym względem Argentynie.

Francuski wspinacz bez większych problemów poradził sobie z prowadzeniem miejscowych klasyków, po czym zabrał się za najbardziej syte ekstremy. Pierwsza padła najtrudniejsza w kraju droga Reaccion Indirecta 8c/8c+. Dzień później znany Amerykanin, Chris Lindner namówił Alexa do onsajtowej próby na pierwszej argentyńskiej „ósemce ce” o nazwie Directa Challenger (rejon Valle Encantado).  Niespodziewanie walka Alexa zakończyła się wpięciem do topowego łańcucha! Mimo to nie możemy ogłosić trzeciego oesu o tych trudnościach, ponieważ zarówno Chabot, jak i Lindner ze sceptycyzmem podchodzą do aktualnej wyceny drogi i uważają, że bardziej właściwa w tym przypadku byłaby nota 8b+/8c. Tak czy inaczej – jeśli ta wycena się utrzyma, to i tak mamy do czynienia z jednym z najlepszych przejść bez znajomości w historii. Kolejnym godnym odnotowania wynikiem Francuza był flash na drodze Ona 8b.
 
Złośliwi zapewne będą utyskiwać, że w takich rejonach najlepiej robić „wynik”, ale mamy wrażenie, że prawie każdy z nich (złośliwców) chętnie udałby się w ślady Alexa.

3 (142) 2006

(kg)

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciej Piera
 
2019-08-14
GÓRY
 

Pożegnanie Andrzeja Kłosa (1951-2019)

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2019-08-09
GÓRY
 

Zmarł Maciej Kuczyński (1929-2019)

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com