facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-04-21
 

Alex Chabot onsajtuje

W niecodzienne dla wspinacza sportowego miejsce udał się znany przede wszystkim z występów na panelu Francuz Alexander Chabot.


Aleksander Chabot. Fot P. DrożdżW niecodzienne dla wspinacza sportowego miejsce udał się znany przede wszystkim z występów na panelu Francuz Alexander Chabot. Alex postanowił zakosztować wspinaczki sportowej w stosunkowo nieznanej pod tym względem Argentynie.

Francuski wspinacz bez większych problemów poradził sobie z prowadzeniem miejscowych klasyków, po czym zabrał się za najbardziej syte ekstremy. Pierwsza padła najtrudniejsza w kraju droga Reaccion Indirecta 8c/8c+. Dzień później znany Amerykanin, Chris Lindner namówił Alexa do onsajtowej próby na pierwszej argentyńskiej „ósemce ce” o nazwie Directa Challenger (rejon Valle Encantado).  Niespodziewanie walka Alexa zakończyła się wpięciem do topowego łańcucha! Mimo to nie możemy ogłosić trzeciego oesu o tych trudnościach, ponieważ zarówno Chabot, jak i Lindner ze sceptycyzmem podchodzą do aktualnej wyceny drogi i uważają, że bardziej właściwa w tym przypadku byłaby nota 8b+/8c. Tak czy inaczej – jeśli ta wycena się utrzyma, to i tak mamy do czynienia z jednym z najlepszych przejść bez znajomości w historii. Kolejnym godnym odnotowania wynikiem Francuza był flash na drodze Ona 8b.
 
Złośliwi zapewne będą utyskiwać, że w takich rejonach najlepiej robić „wynik”, ale mamy wrażenie, że prawie każdy z nich (złośliwców) chętnie udałby się w ślady Alexa.

3 (142) 2006

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com