facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-07-23
 

Aku Rock Lite - ocena Oli Dzik

Buty Aku Rock Lite miałam okazję przetestować jak dotąd podczas kilkudniowego wyjazdu w Tatry. Ale już taki krótki wypad wystarczył, aby przekonać się o ich zaletach, zarówno jako butów trekkingowych, jak i służących do podejścia przed wspinaczką.

Przede wszystkim buty są wygodne, i to już od pierwszego założenia. Nawet jeśli zaraz po odpakowaniu z pudełka założy się je na nogi, mając w planie 14 godzin chodzenia. Nie zagwarantuję, że nikogo nie obetrą, ale w moim przypadku tak właśnie było. Wyściółka butów jest miękka, podeszwa solidna, a jednocześnie zapewniająca dobrą amortyzację dzięki warstwowej konstrukcji. Palce stóp chronią dodatkowo gumowe wzmocnienia. Konstrukcja Aku Rock Lite sprawia wrażenie solidnej, buty w sporej części wykonane są ze skóry. Liczę, że posłużą mi przez wiele lat.

Na komfort chodzenia niewątpliwie wpływa fakt, że buty są bardzo lekkie, ważą zaledwie 390 g. Tę zaletę z pewnością docenią wszyscy ci, którzy w sprzęcie liczą każdy gram wagi, czy to ze względu na szybkość poruszania się, czy też dlatego, że zabierają buty na wyprawę i muszą minimalizować wagę sprzętu w samolocie. Lekkość Aku Rock Lite idzie w parze z ich dobrą oddychalnością, noga nie poci się w nich nadmiernie, jak ma to nieraz miejsce w ciężkich modelach wysokich butów trekkingowych.

Bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą z zalet butów, jest bardzo dobra przyczepność podeszw, oczywiście na Vibramie. Kiedy spora masa pozostałego po zimie śniegu, leżącego u podstawy drogi wspinaczkowej, uniemożliwiała wygodną zamianę podejściówek na butki wspinaczkowe, spokojnie udało się w nich podejść kawałek terenem o trudności IV.

Nie wiem jeszcze jak Aku Rock Lite sprawdzą się na dłuższym wyjeździe, podczas wielodniowego trekkingu z ciężkim plecakiem w trudniejszym terenie. Nie wiem, jak zniosą warunki miejskie, jesienne deszcze i zimową pluchę oraz sól na drogach. Na pewno ładny i uniwersalny design pozwala na użycie ich nie tylko jako obuwia sportowego, ale i miejskiego. Przypuszczam, że dla tych wszystkich, którzy nie tylko w górach, ale i w mieście muszą przebyć sporo kilometrów, pieszo lub na rowerze, Aku Rock Lite będą dobrym rozwiązaniem. Z pewnością we wszystkich tych rolach je sprawdzę.

Już wkrótce pełna wersja testu!!!

Aleksandra Dzik
BluEmu Team

Dostępność obuwia Rockland można sprawdzić na Ceneria.pl

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com