facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-09-28
 

Aktualizacja oprogramowania dla zegarków Suunto

Znacząca, największa aktualizacja oprogramowania w historii firmy Suunto, wprowadza istotne zmiany do oprogramowania zegarka Suunto 7. Nowe funkcje pojawią się również dla modeli Suunto 9, Suunto 5 i Suunto 3, a udoskonalenia nie ominą też aplikacji mobilnej Suunto.

Suunto, światowy lider w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i przyrządów do precyzyjnych pomiarów, wydaje aktualizację oprogramowania, która wprowadza szereg nowych funkcji do wielokrotnie nagradzanego smartwatcha Suunto 7 i aplikacji mobilnej. Suunto 7 zyskuje udoskonalone właściwości do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Nowe funkcje pojawią się również dla modeli Suunto 9, Suunto 5 i Suunto 3. Ta aktualizacja – największa w historii marki – jest częścią nowej kampanii Suunto: „Adventure Starts Here”, która odzwierciedla misję firmy do inspirowania i ciągłego eksplorowania otaczającego świata, wspiera w doświadczaniu kolejnych przygód użytkownikom zegarka o różnych umiejętnościach, zarówno tych uprawiających sporty typowe dla osób mieszkających w dużych miastach jak i tych uprawiających mniej bądź bardziej zaawansowane aktywności na świeżym powietrzu.

 

„Marka Suunto nie uznaje kompromisów, jeśli chodzi o dostarczanie produktów, których nasi użytkownicy potrzebują do doświadczania nowych przygód. Niezależnie od tego, czy zależy ci na funkcjach stylowego smartwatcha, czy zegarka, który będzie twoim niezawodnym towarzyszem w outdoorowych wyprawach, tj. chodzenie po górach, Suunto oferuje jeden zegarek, który to wszystko potrafi” – mówi Heikki Norta, prezes Suunto. „Szczególnie teraz, wraz ze wzrostem popularności uprawiania sportów na świeżym powietrzu w odpowiedzi na pandemię, chcieliśmy wyposażyć nasze produkty w więcej funkcji typowych dla aktywności outdoorowych, aby użytkownicy naszej społeczności mogli eksplorować otaczający teren pełni animuszu, wiedząc, że ich zegarek zadba o wszystko – gdziekolwiek i jakkolwiek zechcą spędzać czas”.

 

Nowe funkcje Suunto 7

Model Suunto 7 to najwyższej klasy smartwatch, który łączy wszechstronne i wieloletnie doświadczenie marki Suunto w zakresie uprawiania sportów z przydatnymi inteligentnymi funkcjami Wear OS by Google™. 

 

Zasilany przez platformę Qualcomm® Snapdragon Wear™ 3100, Suunto 7 zapewnia bezproblemową integrację Wear OS by Google i aplikacji Suunto, dostarcza wrażenia, które wspierają w codziennych aktywnościach i życiu w miejskiej dżungli, w jednym usprawnionym rozwiązaniu. Zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu 2020 roku zegarek z GPS zyskał aprobatę i uznanie, ponieważ jest to pierwsze tego rodzaju urządzenie do noszenia, które jest idealnym połączeniem smartwatcha i zegarka sportowego, dostarczając jego użytkownikowi kluczowe funkcje do uprawiania sportu i funkcjonowania dużym mieście.

 

Najnowsze funkcje dostępne w Suunto 7 sprawiają, że uprawianie sportu i doświadczanie wszelkich przygód na świeżym powietrzu jest jeszcze przyjemniejsze:

- Nawigacja trasy offline (synchronizowana z aplikacją Suunto) dostępna podczas śledzenia aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Funkcja ta wzbogaca mapę w zegarku – który zawiera już mapy popularności, tzw. heatmaps, specyficzne dla wybranego sportu – dzięki czemu można jeszcze łatwiej dotrzeć do określonego celu i z powrotem.

- Tryb oszczędzania baterii GPS z wykorzystaniem algorytmu FusedTrack™ opatentowanego przez markę Suunto. Oznacza to, że Suunto 7 będzie działał dłużej, zużywając jeszcze mniej energii podczas dłuższych treningów.

- Nowy, „zawsze włączony” sportowy wyświetlacz o niższej mocy. Podczas uprawiania sportu wyświetlacz będzie zawsze włączony, pokazując najważniejsze dane, zużywając przy tym minimalną ilość energii z baterii.

 

Suunto 7 jest dostępny na suunto.com i u wybranych partnerów detalicznych.

 


Aktualizacja aplikacji mobilnej

Aplikacja Suunto umożliwia użytkownikom łatwe planowanie tras, przesyłanie aktywności z różnych urządzeń i łączenie się z aplikacjami partnerów, takich jak Strava i Training Peaks. Wprowadzana aktualizacja zawiera wiele nowych funkcji, w tym nowy ekran główny z łatwiejszym dostępem do kalendarza, podsumowań aktywności i map. Funkcjonalność mapy w aplikacji obejmuje wiele dodatków i ulepszeń. Użytkownicy mogą teraz śledzić swoje mapy popularności (heatmaps) w oparciu o indywidualne aktywności z ostatniego tygodnia, miesiąca lub roku kalendarzowego. Ponadto użytkownicy mogą zobaczyć popularne trasy i punkty początkowe dla pobliskich tras na podstawie publicznie udostępnionych treningów społeczności Suunto, dzięki czemu nowe przygody są jeszcze łatwiejsze do odkrycia.

 

 

Nowe funkcje dla Suunto 9, 5 i 3

Omawiana aktualizacja jest największą aktualizacją oprogramowania w historii firmy Suunto, z wieloma funkcjami outdoorowymi i treningowymi dostarczanymi przez SuuntoPlus™.  Zaledwie niektóre z najważniejszych elementów, o których wspominamy to: nowa tarcza zegarka inspirowana aktywnościami w plenerze, która zawiera godziny wschodu/zachodu słońca oraz ciśnienie barometryczne (w zależności od modelu). Nawigacja według położenia pozwala ustalić cel, uzyskać dokładne współrzędne i znaleźć drogę, na szlaku lub poza nim.

 

Nowe funkcje* SuuntoPlus™ to:

Weather: wschód/zachód słońca, temperatura wody, trend barometryczny, alarm burzowy, poziom tlenu na wiekszych wysokościach.

Climb: aktualna wysokość, suma pokonanych wzniesień, % nachylenia terenu wspinaczki i prędkość wspinania

Safe: współrzędne GPS (szerokość i długość geograficzna) aktualnej lokalizacji, odległość, wysokość oraz namiar od punktu początkowego.

Loop: szczegółowe informacje o okrążeniach oparte na lokalizacji – dla każdej utworzonej pętli można śledzić i porównywać dane względem każdego z okrążeń.

 

*Funkcje SuuntoPlus™ różnią się w zależności od modelu zegarka.

 

 

Partnerzy

W ramach tej ważnej aktualizacji, firma Suunto dodała również nowych partnerów posiadających najróżniejsze usługi, pomagające odkrywać i planować nowe trasy i przygody oraz być na bieżąco z aktualnymi warunkami i trendami pogodowymi. Niektórzy nowi partnerzy #suuntocompatible to:

Wikiloc

Land

2Bulu

Open Runner

Sportihome

MyRadar

 

Nowa aktualizacja oprogramowania jest dostępna od 15 września 2020 roku dla następujących modeli: Suunto 9, Suunto 7, Suunto 5 i Suunto 3 r. Aktualizacja aplikacji mobilnej Suunto jest dostępna już  teraz. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź suunto.com

 

***

 

Informacje o firmie Suunto

Stawiamy na przygodę. Prowadzimy pionierskie badania od 1936 roku, kiedy to fiński biegacz na orientację Tuomas Vohlonen postanowił stworzyć najdokładniejszy kompas, a następnie wynalazł nową metodę produkcji kompasów wypełnionych płynem. Obecnie firma Suunto zajmuje czołową pozycję w dziedzinie designu oraz innowacyjności w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i przyrządów pomiarowych, z których korzystają poszukiwacze przygód z całego świata.

 

W osiemdziesiąt cztery lata od naszego powstania jesteśmy dumni nie tylko z wytrzymałości produktów marki Suunto, ale i z ich wzornictwa, opracowanego z myślą o stosowanej na co dzień estetyce odzwierciedlającej naszą nordycką tożsamość. Siedziba główna i fabryka Suunto mieści się w Finlandii. Jesteśmy częścią Amer Sports wraz z siostrzanymi markami Salomon, Arc'teryx, Peak Performance, Atomic, Wilson i Precor.

 

Źródło: materiały prasowe marki Suunto

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com