facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-30
 

Akcja SkiTourFan

Już za dwa tygodnie w Zakopanem wyjątkowa okazja dla kibiców i miłośników skialpinizmu!
Nie lada gratka czeka na miłośników narciarstwa wysokogórskiego na zakończenie sezonu!


W weekend 15-17 kwietnia 2011 odbędzie się w Tatrach finał Pucharu Świata w skialpinizmie. Ta coraz bardziej popularna forma narciarstwa w Alpach od kilku lat przeżywa swój renesans. W Polsce coraz więcej osób patrzy z zaciekawieniem na tych, co pod górę podchodzą na nartach. I coraz więcej osób chciałoby zapytać: „Ale o co chodzi?”. I oto jest szansa!

Organizatorzy finałowych zawodów Memoriału Piotra Malinowskiego zapraszają wszystkich chętnych i tych, którzy chcieliby, ale się boją, do udziału w akcji SkiTourFan. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się wszystkiego, o co baliście się zapytać. A odpowiadać na pytania zainteresowanych będą profesjonaliści: przewodnicy tatrzańscy, ratownicy TOPR oraz sami zawodnicy.

Akcja rozpoczyna się w piątek, 15.04. spotkaniem SkiTourFan w Dworcu Tatrzańskim o godzinie 18.00. Organizatorzy przewidują m.in.pokaz slajdów z wyryp skialpinistycznych oraz promocję opublikowanego przez Wydawnictwo GÓRY przewodnika skiturowego po Tatrach autorstwa Wojciecha Szatkowskiego. Dla uczestników spotkania będą też niespodzianki przygotowane przez oficjalnych sponsorów finału Pucharu Świata. Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie miał do czynienia z narciarstwem wysokogórskim, będzie mógł dowiedzieć się o sposobach doboru i użytkowania sprzętu skiturowego. Wiosna to najlepszy czas na foki! Dlaczego? O tym też będzie mowa!

Następnego dnia, w sobotę 16 kwietnia, w ramach akcji SkiTourFan będzie można uczestniczyć w wycieczce skiturowej prowadzonej przez przewodników tatrzańskich i kibicować najlepszym zawodnikom świata na punktach widokowych na trasie Memoriału. Przewidziane zostały trasy o trzech stopniach zaawansowania. Aby pójść na najprostszą trasę, wymagana jest podstawowa umiejętność poruszania się na nartach. Trasa dla zaawansowanych będzie naprawdę wymagająca! Wszystkich turystów spędzających ten wiosenny weekend pod Tatrami zapraszamy do wspólnego kibicowania na mecie zawodów, przy Schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Więcej informacji na www.memorial.topr.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem info@tatrateam.com.

Do zobaczenia w ten wyjątkowy weekend w Zakopanem!

Partnerzy akcji:
TKN Tatra Team
TOPR
Wydawnictwo Góry
Muzeum Tatrzańskie Zakopane
Dworzec Tatrzański
Tatra Trade
RMD


 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com