facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Agata Wiśniewska pokonała 8c

Izrael to ciągle dla wielu z nas prawdziwa wspinaczkowa ziemia nieznana.

Agata Wiśniewska (fot. Maciej Gajewski/adidas)

 

Jednak Agata Wiśniewska, która od jakiegoś czasu pozostaje rezydentką Jerozolimy, sukcesywnie odkrywa uroki wspinaczkowe tego malowniczego kraju. Jednak myliłby się ten kto sądziłby, że zawodniczka z Torunia uprawia jedynie „turystykę wspinaczkową”. Jak przystało na wielokrotną Mistrzynię Polski, Agata w Izraelu poszukuje prawdziwych wyzwań. Z jednym z nich uporała się dokładnie wczoraj. W leżącym nieopodal Jerozolimy spocie Ein Fara wciągnęła w stylu RP drogę Crossing Red Lines 8c. Jest to najtrudniejsza linia w rejonie i zarazem najtrudniejsza droga w dorobku Agaty. Zobaczcie jak wyglądała praca nad drogą:

 

 

 

 

 

Komentarz Agaty na gorąco dla KW Toruń:

 

„Z jednej strony oczywiście się bardzo cieszę, a z drugiej strony zawsze po ukończeniu drogi „projektu” czuję pewną pustkę, bo bardzo lubię ten stan posiadania jakiejś wymagającej lini, której jestem blisko poprowadzenia. Niestety „Crossing Red Lines” jest już najtrudniejszą z dróg w tym naprawdę pięknym rejonie Ein Fara, który położony jest 20 km od mojego obecnego domu. Pewnie długo nie będę miała okazji być w tak komfortowej sytuacji do posiadania skalnego projektu. Do samochodu wsiadłam o 7:45 a po 9 droga już była zrobiona:-)”

 

Dotychczas Agata miała na swoim koncie jedną 8b+ oraz cztery ósemki be. Przejście to jest jednocześnie pierwszym kobiecym sukcesem na Crossing Red Lines.

 

Tym przejściem zawodniczka z Torunia dołączyła do elitarnego klubu Polek z 8c w dorobku. Do klubu należą również Ola Taistra, Nina Gmiter, Ola Przybysz, Kinga Ociepka, Sylwia Buczek i Ida Kupś.

 

Źródło: 8a.nu, FB, kwtorun.pl


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2018-03-19
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Lutynia Skałoplan Drytooling

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-03-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Total Tower bez asekuracji

Komentarze
0
 
Mateusz Mazur
 
2018-03-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Maciej Dobrzański podnosi swój onsajtowy rekord i wyrównuje top RP!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-03-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Boulder Wars VI - Pokojowa misja bojowa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-03-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Dorothea Karalus na pierwszym 8B na świecie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com