facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-01-29
 

Advanced Mountain Kit - 5 nowych technologii w systemie 21 produktów od The North Face

Wraz z ewolucją wspinaczki w najwyższych górach oraz nowymi wyzwaniami, których podejmują się współcześnie alpiniści, zmieniają się również ich oczekiwania wobec sprzętu. Wychodząc im naprzeciw, marka The North Face stworzyła Summit Series Advanced Mountain Kit. To linia oddychających, pakownych, ciepłych i lekkich produktów, które zapewniają sportowcom swobodę ruchów i pełną ochronę w ekstremalnych warunkach.

Fot. materiały prasowe TNF

 

Poszczególne elementy Advanced Mountain Kit zostały zaprojektowane w ścisłej współpracy z profesjonalnymi alpinistami: Davidem Göttlerem, Herve Barmasse, oraz Andresem Marinem. Każda z warstw zaprojektowana została z myślą o zdobywaniu najwyższych szczytów na Ziemi. Kolekcja składa się z 21 wyjątkowych produktów, które się wzajemnie uzupełniają. Zastosowano w niej innowacje, nowe technologie i unikatowe rozwiązania konstrukcyjne, które zapewnią lepszą efektywność w trudnych górskich warunkach.

 

„Jako marka, która w swoim DNA ma innowacyjność i której misją jest pomaganie sportowcom w przesuwaniu granic tego co możliwe, oddajemy w ręce alpinistów Advanced Mountain Kit, który ma pomagać im wspinać się szybciej i bardziej efektywnie w najtrudniejszych warunkach. Kierując się hasłem „przetestowane przez sportowców, sprawdzone w czasie ekspedycji” skoncentrowaliśmy wszystkie swoje wysiłki, by z tego zestawu uczynić wyjątkową, harmonijną całość, która spełni potrzeby sportowców”

– mówi Scott Mellin, General Manager kategorii sportów górskich w The North Face.

 

Fot. materiały prasowe TNF 

 

„Ta kolekcja zrewolucjonizuje sposób, w jaki profesjonalni wspinacze podchodzą do realizowania najśmielszych planów dotyczących najwyższych szczytów na Ziemi. Dzięki najlepszym materiałom, innowacyjnym technologiom i konstrukcjom, ten niewiarygodnie lekki system odzieży składa się z najbardziej funkcjonalnych produktów, z jakich kiedykolwiek miałem okazję korzystać – począwszy od base camp’u, aż do samego szczytu”

– zaznacza Andres Marin z teamu The North Face.

 

Przy tworzeniu nowego systemu The North Face wykorzystał zarówno możliwości swojego najnowszego materiału FUTURELIGHT™, jak również cztery innowacyjne rozwiązania:

 

  • Cloud Down: Asymetryczna konstrukcja komór, która pozwala na stworzenie maksymalnej przestrzeni dla puchu przy jednoczesnym zbliżeniu warstwy wewnętrznej odzieży do ciała. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie właściwości termoizolacyjnych przy zachowaniu niskiej wagi produktów. 50/50 Down: 50/50 Down odzwierciedla zupełnie nowe podejście do kwestii termoizolacji. Liczne komory wypełnione puchem w połączeniu z przepuszczającym powietrze materiałem zewnętrznym tworzą przełomową, oddychającą warstwę puchową o małej objętości. Konstrukcja ta pozwala przedostać się na zewnątrz wilgoci i nadmiarowi ciepła. Tym samym pozwala lepiej regulować temperaturę podczas aktywności aerobowej w ekstremalnych warunkach.

 

  • FutureFleece: W technologii FutureFleece liczy się detal. Lekka warstwa techniczna wyróżnia się plecioną konstrukcją składającą się z ośmiokątnych włókien otoczonych pustymi przestrzeniami, które decydują o właściwościach termicznych produktu. Taka kombinacja sprawia, że ultracienka warstwa jest jednocześnie ciepła i miękka, co przekłada się na komfort jej użytkowania w wyjątkowo trudnych warunkach.

 

  • Dot Fleece: Ta aktywna warstwa podstawowa pracuje razem z ciałem, odprowadzając wilgoć ze skóry. Dzieje się tak za sprawą zastosowania włókien hydrofobowych po wewnętrznej stronie odzieży oraz hydrofilowych na zewnętrz. Miniaturowe otwory umożliwiają wilgoci na przemieszczanie się przez warstwę materiału.

 

  • FUTURELIGHT™: To nasza najbardziej zaawansowana, oddychająca technologia odzieży wierzchniej. W przeciwieństwie do konwencjonalnych membran, nanostruktura membrany FUTURELIGHT™ pozwala na przepływ powietrza na zewnątrz, a przez to lepszą wentylację i oddychalność bez utraty wodoodporności czy obniżenia wytrzymałości materiału.

 

 

Fot. materiały prasowe TNF

 

ODZIEŻ I AKCESORIA


Kolekcja Advanced Mountain Kit w całości opiera się na nowych, zastrzeżonych technologiach i innowacyjnych konstrukcjach, by zapewnić w pełni zintegrowany system odzieży, który nie krępuje ruchów, pozwala poruszać się szybko i bez zbędnego obciążenia w trudnych warunkach.

 

Ubrania AMK to dziesięć produktów tworzących pięciowarstwowy system odzieży: spodnie i parka Summit AMK L6, kurtka i spodnie Summit AMK L5 FUTURELIGHT™, bluza z kapturem i spodnie Summit L3, bluza i spodnie Summit AMK L2 oraz bluza i spodnie Summit AMK L1.

 

Zdajemy sobie sprawę ze szczególnego znaczenia ochrony peryferiów na dużych wysokościach. Wiemy o konieczności zapewnienia rozwiązań, które zadbają o ciepło i ochronę, bez ograniczania mobilności dłoni. Jedyny w swoim rodzaju system rękawiczek AMK od The North Face wykorzystuje membranę FUTURELIGHT™ oraz stosowane na wyłączność technologie i innowacje konstrukcyjne. Advanced Mountain Kit obejmuje 4 typy rękawiczek: puchowe rękawice Summit L4 FUTURELIGHT™, rękawice Summit L3 FUTURELIGHT™, ocieplane L2 oraz L1.

 

WYPOSAŻENIE


Wysoce techniczny sprzęt z linii AMK stworzony został z wykorzystaniem membrany FUTURELIGHT™, a także rozwiązań pozyskanych w wyniku współpracy z partnerami, w tym SPECTRA™. Poszczególne kombinacje pojawiają się w takich produktach jak: namiot AMK ASSAULT, torba AMK Superlight 10, plecak AMK Spectre 38L, plecak AMK Spectre 55L i torba AMK Base Camp Duffel XXL.

 

OBUWIE


System AMK uzupełniają niesamowicie lekkie buty, w których także zastosowano innowacyjne technologie, membranę FUTURELIGHT™ i rozwiązania pozyskane w ramach partnerstw, w tym SPECTRA™. W kolekcji znajdują się: Summit L3 Insulated Climb Gaitor, Summit L2 Supper Approach Boot oraz buty puchowe Summit FUTURELIGHT™.

 

Produkty Advanced Mountain Kit trafią do sprzedaży 20 maja 2020 roku. Dostępne będą w poszczególnych salonach, u wybranych dystrybutorów i w sklepie online. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

 

https://www.thenorthface.com/featured/amk.html

 

Jesienią 2020 roku technologie i materiały zastosowane w Advanced Mountain Kit będą powszechniej stosowane także w innych produktach marki. The North Face planuje wdrożyć je na szeroką skalę w produktach Summit Series™.


*** 

 

W hołdzie Davidowi Lamie, Jessowi Roskelley’owi i Hansjörgowi Auerowi – sportowcom z teamu The North Face, wspaniałym alpinistom, którzy utracili życie w ubiegłym roku. Ich życie i dokonania wywarły niesamowity wpływ na całą społeczność wspinaczy i osób związanych z The North Face. The North Face zawsze będzie czcić i pamiętać tych, którzy inspirują nas do przekraczania kolejnych granic.


Źródło: informacja prasowa TNF

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com