facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

adidas ROCKSTARS 2013

W najbliższy piątek, 13. września rusza wielkie wspinaczkowe święto dedykowane wszystkim pasjonatom boulderingu. Już po raz drugi w hali Porsche Arena w Stuttgarcie emocje sięgną zenitu, a okrzyki triumfu i rozpaczy okraszone zostaną mocnymi dźwiękami serwowanymi na żywo. Rozpoczyna się bowiem trzecia odsłona adidas ROCKSTARS – imprezy jedynej w swoim rodzaju.


Po premierowej edycji w dolinie Ötztal i przeprowadzce do Niemiec, impreza adidas powraca do Stuttgartu, by jeszcze raz zadziwić wszystkich, którzy myśleli, że na zawodach widzieli już wszystko. Główną ideą wydarzenia rozgrywaną pod hasłem „Sport meets Music” jest właśnie połączenie boulderingu na najwyższym poziomie z energetyzującą muzyką, która nie jest jednak tłem dla zmagań, ale ich integralną częścią. Zaproszeni wykonawcy dostosowują bowiem na żywo grane przez siebie kompozycje do tego, co aktualnie dzieje się na ścianie. Efekty są doskonałe, a całe widowisko przeradza się w emocjonujące show. W tym roku, na zaproszenie adidas postarają się o to zespół Badasstics, DJ Chainsaw i DJ Sungod oraz beatboxer Robeat.


Wśród sportowców zobaczymy natomiast elitę światowego boulderingu. Wystarczy wymienić nazwiska takie jak Akiyo Noguchi, Alexey Rubstov, Chris Webb Parsons, Guillaume Glairon Mondet, Jan Hojer, Jon Cardwell, Juliane Wurm, Katharina Saurwein, Mélissa Le Nevé, Mina Leslie-Wujastyk, Nalle Hukkataival, Rustam Gelmanov, Shauna Coxsey, Sasha DiGiulian czy Dmitrii Sharafutdinov. Ponadto pojawi się aktualna Mistrzyni Świata w tej dyscyplinie – Mélanie Sandoz, a tytułów zdobytych w ubiegłym roku bronić będą Alex Puccio i Sean McColl.


Sean McColl w akcji (fot. E. Holzknecht/adidas Rockstars)


Jednak rewelacyjna muzyka i znakomici, utytułowani sportowcy to nie wszystko – ważny jest bowiem również obiekt sam w sobie, jak i formuła całych zmagań. Po rozgrywanych standardową formułą ze strefą eliminacjach i półfinałach nastąpi widowiskowy finał, do którego awansuje sześć najlepszych kobiet i mężczyzn. Do superfinału dostanie się jednak już tylko czworo z nich. Finaliści (osobno kobiety i mężczyźni) wspinać się będą równocześnie po identycznych problemach, a kto pierwszy na górze ten lepszy! Dlatego też ściana, na której odbywać się będą całe zawody ma specjalną konstrukcję, a o klasę problemów do pokonania zadba międzynarodowy zespół routesetterów, który już od paru dni działa w hali Porsche Arena. W jego skład wchodzą Reini Fichtinger (AUT), Chris Danielson (USA), Laurant Laporte (FRA), Adam Pustelnik (POL) i Matthias Woitzuck (AUT), a spod ich wkrętarek wyjdzie czterdzieści dopracowanych i różnorodnych boulderów wykorzystujących około 300 chwytów i struktur i mających za zadanie przetestować wszystkie umiejętności startujących, od siły i wytrzymałości przez rozciągnięcie i koordynację po myślenie koncepcyjne.

 

Adam Pustelnik  (fot. adidas ROCKSTARS)


Zdolności routesetterów sprawdzić będą mogli nie tylko profesjonalni zawodnicy, ale również amatorzy, dla których rozegrane zostaną równoległe zmagania pod szyldem GORE-TEX® Be a Rockstar. Eliminacje na ośmiu boulderach w formule flash wyłonią trzy finalistki i trzech finalistów. W decydującej rundzie każdy będzie miał do ułożenia własny boulder, a pomagać im będą przyporządkowane drogą losową gwiazdy adidas. W finale każdy zawodnik będzie miał zatem do pokonania sześć różnych problemów, w tym jeden swój. Zwycięzca otrzyma niezwykłą nagrodę – możliwość startu z najlepszymi w głównych zawodach adidas ROCKSTARS w następnej edycji imprezy.


Losowanie (fot. C. Waldegger/adidas ROCKSTARS)


Build Your Boulder (fot. C. Waldegger/adidas ROCKSTARS)


Zawody startują rundą eliminacyjną profesjonalistów w piątek o godz. 11:30. Wielki finał rozpocznie się w sobotę o 20:00 i poprzedzony zostanie półfinałami oraz rozstrzygnięciami w konkursie amatorskim. Cały harmonogram, jak i pełna lista startujących znajdują się na oficjalnej stronie zawodów: http://www.adidas-rockstars.com/en/.

 

Nie możesz być tam z nami osobiście? Nic nie szkodzi! Oglądaj przekaz na żywo z wielkiego finału imprezy w sobotę, 14. września, od 19:15 na http://www.adidas-rockstars.com/live


Ubiegłoroczni nagrodzeni (fot. Ch. Pfanzelt/adidas ROCKSTARS)


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com