facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

adidas Climb Pants

Kilka miesięcy temu dotarła do naszej redakcji paczka z produktami znanej i lubianej marki z trzema paskami. Na pierwszy ogień testów poszły męskie spodnie Climb Pants

 

 

 

Jak sama nazwa wskazuje są to spodnie dedykowane wspinaczom. Jak pamiętamy poprzednie produkty adidasa z tej serii przeznaczone były raczej dla miłośników alpinizmu, tym razem jednak do ręki (a raczej na nogi:-) dostaliśmy eleganckie spodenki na ostre wspinanie sportowe.

 

 

 

 

 

Wykonane z dość grubej bawełny sprawiają wrażenie dość pancernych. I tak jest w rzeczywistości.   Po dwóch miesiącach prób ich zmasakrowania podczas wspinania zarówno w wapieniu jak i piaskowcu czy charakterystycznej tarciowej skale Przełomu Białki spodnie wyglądały z grubsza jak nowe. I muszę przyznać, że mocno mnie to zdziwiło, gdyż jako fan ułatwiania sobie życia dość często uciekam się do technicznych sztuczek polegających mocnych klinowaniach wszystkiego co się da - a zazwyczaj są to kolana. Aby sprawdzić czy spodnie rzeczywiście są odporne w wielu przypadkach rezygnowałem z używania ochronnych knee barów. I pomimo tego spodnie pozostały praktycznie nienaruszone. Czyli duży plus.

 

Dodatkowym plusem jest to, że mimo dość grubego materiału są jednocześnie przewiewne co docenić można podczas szczególnie upalnych dni. Choć niektórzy specjaliści twierdzą że jak temperatura przekracza 20 stopni to co najwyżej można pójść popływać, a nie ostro cisnąć w skałach:-)

 

 

 

 

 

A jak sprawa ma się z wygodą i komfortem podczas wspinania i chodzenia? No cóż muszę przyznać że ani razu nie zostałem zblokowany podczas ekwilibrystycznych prób wrzucenia nogi na odległy bądź wysoko położony stopień. W zasadzie jedyne co mnie blokowało to własne braki w rozciągnięciu. Elastyczny pas też dobrze trzyma spodnie tam gdzie ich miejsce. Czyli kolejny plus.

 

Dużym plusem jest też ich uniwersalny wygląd. Jeśli tylko podczas wspinu nie utytłamy się zbytnio magnezją, możemy chwilę później zupełnie swobodnie udać się na zasłużonego browarka lub oddać się innym wieczornym przyjemnościom takim jak kino czy luźna imprezka. O ile tylko będziemy mieć na to siłę po całym dniu skalnych podbojów;-)

 

Więcej na stronie producenta:  http://www.adidas.pl/outdoor

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Maciek Szopa
 
2014-11-06
BIZNES
 

Zatrzymaj ciepło i pokonaj chłód z Climaheat

Komentuj 0
Goryonline
 
2014-10-14
FOTO-VIDEO
 

Paryż - Fontainebleau nocną porą

Komentuj 0
Goryonline
 
2014-09-19
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Relacja na Żywo - adidas Rockstars

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2014-07-24
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Gosia Rudzińska na 8A

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2014-07-21
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 8A Gosi Rudzińskiej

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com