facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Adam Ondra onsajtowo w Red River Gorge

Czech po dwóch tygodniach pobytu w RRG, wstawił się w jedne z najtrudniejszych dróg rejonu: Pure Imagination i Golden Ticket, obie wycenione na 5.14d/9a. Przeszedł je w najczystszym ze stylów, sugerując jednak obniżenie wycen do 8c+!
Jednym z głównych celów tego wyjazdu dla Adama było poprowadzenie drogi 9a onsajtem. Najpierw wstawił się flashem do Southern Smoke Direct, którą przecenił o pół stopnia (aktualnie 9a).
 
Po rozwspinaniu się w rejonie Ondra zawitał pod ścianę Chocolate Factory, gdzie przeszedł onsajtem Pure Imagination, pokonując ją bez większych problemów. Następnie wstawił się w Golden Ticket, która była dla niego nieco trudniejsza.
 


Adam Ondra po przejściu Change. Fot. arch. Adam Ondra
 
Adam - lekko zawiedziony - zasugerował dla Pure... dolną granicę 8c+ i górną granicę 8c+ dla Golden.... Pomimo tego dwie ósemki c+ to imponujący wynik jak na dzień wspinania :-) Przejście drugiej drogi zostało sfilmowane, więc pewnie niedługo będziemy mieli okazję je zobaczyć.
 
W komentarzu dla Dead Point Magazine autor Pure Imagination, Jonathan Siegrist stwierdził, że "wynik Adama jest niesamowity. Jest szansa, że jest po prostu „za mocny”. Możliwe, że jednak mieliśmy do czynienia z onsajtem na 9a. Czas pokaże".
 


Adam Ondra w norweskim Flatanger. Fot. Miroslav Minarik
 
Obniżenie wyceny Pure Imagination implikuje jeszcze jeden skutek. Mianowicie stawia pod znakiem zapytania pierwsze przejście drogi 9a dla Sashy DiGiulian. Przypomnijmy, że była to jej pierwsza droga o wycenie 9a. Na koncie ma jeszcze Era Bella 9a w Margalef.

Poniżej Sasha DiGiulian na Pure Imagination:

 


Źródło: ukclimbing.com, dpm.com
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2019-10-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Paweł Zieliński i Tomek Olszewski z wielowyciągowymi sukcesami w Maroku

Komentarze
0
 
 
Darek Kaptur
 
2019-10-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Remanent w Łutowcu

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-10-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

V Wild Country Lądek Big Wall 2019 za nami – wyniki zawodów

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2019-09-19
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Emma Twyford z pierwszym brytyjskim kobiecym 9a

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com