facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-09-05
 

Adam i Paweł Pustelnikowie w Kirgizji

Miejscem docelowym wyjazdu była dolina Ak-Su w rejonie Karawszin, w południowo-zachodniej Kirgizji


Miejscem docelowym wyjazdu była dolina Ak-Su w rejonie Karawszin, w południowo-zachodniej Kirgizji, przy granicy z Tadżykistanem i Uzbekistanem.

Po tygodniowej podróży na miejsce okazało się, że jesteśmy jedyną wyprawą w dolinie. Rejon jest już znany wspinaczom z całego świata, jednak brak dokładnej jego dokumentacji. Ponieważ mieliśmy szczątkowe informacje o drogach w dolinie, dochodziło czasem do nieuniknionych pomyłek, jak próba zrobienia nowej drogi na ścianie, która jest w całości wyeksplorowana. Pogoda w tym sezonie była bardzo dobra i stabilna, co pozwoliło nam na swobodny dobór celów i czas ich realizacji.W zespole z Pawłem udało nam się poprowadzić nową drogę środkiem zachodniej ściany Ortotrubka. Daliśmy jej nazwę Amba, jej trudności to: VI, IX/IX+ (7c/c+), 1100 m, RP. Wspinaczka zajęła nam 3 dni w ścianie plus zaporęczowanie pierwszych 5 wyciągów i 1 dzień na zjazdy.

Natomiast w składzie ze Sławkiem Cyndeckim i Pawłem powtórzyliśmy Pierestroyka Fissure (VI, 7b, 1000 m) na Piku Slesova. Drogę zrobiliśmy w całości klasycznie OS w stylu alpejskim i zajęła nam 2 dni razem ze zjazdami.

Ponadto wspinaliśmy się również na krótszych drogach, także raz w sąsiadującej dolinie Kara-Su, gdzie powtórzyliśmy Diagonalkę (VII-, 500 m) na Yellow Wall.

Dziękujemy bardzo za udzielone nam wsparcie naszemu stałemu sponsorowi — firmie HiMountain oraz Polskiemu Związkowi Alpinizmu i Akademickiemu Klubowi Górskiemu w Łodzi.

Adam Pustelnik

Źródło: www.himountain.pl.

2006-09-5

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-12-02
GÓRY
 

Turystyka zimowa dla zaawansowanych

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-28
GÓRY
 

Conrad Anker - wspinacz doskonały

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-23
GÓRY
 

W stronę wolności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-05
GÓRY
 

Marek Holeček – wytrwałość i satysfakcja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com