facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-12
 

Abu Dhabi - pierwsze wieści od Polaków

Tuż przed startem mamy wieści od zespołu Speleo Salomon.

Są już pierwsze informacje z Abu Dhabi, przed chwilą rozmawiałam z Piotrkiem Kosmalą. Nastroje bojowe u wszystkich. O pudło będą się bić mocarze – ekipa Richarda Usshera, OrionHealth, Nike i bardzo mocny skład Wilsy Helly Hansen. Mike Johnston startujący w barwach Speleo Salomon (uśmiechnięty, rosły i szybki, jak to Kiwi) powiedział, że czarnym koniem będą jego ziomkowie z Team NZ – mało znani na świecie, ale niezwykle mocni sportowcy. No i jest przecież jeszcze szwedzki Lundhags z pożyczonym Nowozelandczykiem, brytyjski Saab Salomon, amerykański Sole i oczywiście nasz rodzimy zespół... Można tak jeszcze chwilę wymieniać.

W piątek o 8 rano (5 rano w Polsce) zacznie się adventure triathlon – najpierw 17 km rowerem przez idealne asfalty centrum Abu Dhabi, które ma zostać kompletnie zamknięte dla ruchu (szejk AD jest „ojcem” tych zawodów, a jego wola jest tu dość ważna), potem 12 km wiosłowania na wyspę, na której trzeba przebiec 10 km i wrócić kajakiem (około 500 metrów) do mety dnia pierwszego. Piotrek stwierdził, że tempo będzie sto na sto, na maksa i po trzech godzinach powinno być po wszystkim.

Temperatura jest całkiem przyjemna, około 28 stopni, nie tak gorąco jak w Brazylii, ale na słońcu stać się nie chce. W nocy na pustyni ma być nawet chłodno (wnoszę, że mniej niż 15 stopni). Tym razem dla Speleo Salomon chyba będzie lepiej, jeśli będzie grzało, bo Piotrek Dymus pojechał z niedomagającymi płucami, które na słońcu jakby dawały się mniej we znaki...

W sumie zespołów jest 36 (Brazylijczycy nie dolecieli) z 20 krajów. Kajaki z żaglami i rowery dostarczył wspaniałomyślnie organizator: rozwiązanie idealne dla budżetu zespołów oraz równości konkurencji – nikt nie będzie narzekał, że miał gorszy sprzęt od zwycięzcy ;)

Kolejne dni
Sobota: 45 km rower i 33 kajak (nocleg na wyspie)
Niedziela: 82 km kajak (przewidywany czas zwycięzców około 8-9 h)
Poniedziałek i wtorek: 107 km marsz przez pustynię (limit czasu 30 h, obowiązkowy sen na jakimkolwiek CP – 6 h). W plecaku trzeba mieć śpiwór i namiot.
Środa: 41 km rower (700 m przewyższenia!), 15 km treking, spektakularny zjazd na linie, META w Al. Ain
 
            Zdjęcia już wkrótce na www.speleoteam.pl
            GPS tracking na żywo www.abudhabi-adventure.com

 Speleo Salomon, od lewej Mike Johnston, Kasia Zając, Piotrek Dymus zwany Dymkiem i Piotrek Kosmala
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-22
BIZNES
 

Hanwag Rotpunkt Low GTX wraca na dobre

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com