facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-06-09
 

8 edycja "Pure Poland" - Ojcowski Park Narodowy

Już w ten piątek (09.06) rozpocznie się 8 edycja projektu "Pure Poland". Tym razem w Ojcowskim Parku Narodowym. Spotkanie w ośrodku Brandysówka (Dolina Będkowska) na polu namiotowym! Miejsce dla ponad 300 osób. Zakończenie 11.06. 

Projekt "Pure Poland", który zrodził się dzięki działalności podróżniczego stowarzyszenia "Space for Dream" zrzeszającego młodych podróżników jak i zarówno osoby pełne życiowej energii i ambicji w najbliższy weekend tj. 9-11.06.2017 będzie mieć już ósmą edycję. Ma on na celu promocję polskich parków narodowych i pokazanie jakie bogactwa natury znajdują się blisko nas a przy okazji aktywizuje młode osoby do podjęcia wzmożonej aktywności fizycznej, która w dobie komputera jest tak bardzo zaniedbana. 

Pure Poland - Ojcowski Park Narodowy
 
Jakie atrakcje zostały przygotowane i gdzie dokładnie odbędzie się wydarzenie? Otóż na tę edycję wybrano Ojcowski Park Narodowy. W ośrodku Brandysówka (Dolina Będkowska) na polu namiotowym czeka miejsce dla ponad 300 osób, którym zostaną zdradzone m.in tajniki bushcraftu i kuglarstwa oraz poszerzy się ich wiedza w zakresie speleologii (chodzenie po jaskiniach). Pod okiem instruktorów będą mogli uczestniczyć w warsztatach wspinaczkowych oraz sprawdzić swoją koordynację na slackline. Adrenaliny dostarczy ekstremalny zjazd tyrolką z Sokolicy, a relaksowi oddać się będzie można podczas seansu w kinie plenerowym tudzież ogniska. 

Nie zabraknie także podróżniczych inspiracji, zadbają o to zaproszeni podróżnicy. Usłyszymy inspirujących opowieści Wojciecha Mura, który przez 15-miesięcy żeglował po wyspach Pacyfiku tudzież Zdzicha Rabenda, który wyruszył w rowerową podróż po Meksyku i Gwatemali. Autorka dwóch podróżniczych książek - Anna Jaklewicz opowie o tym co to jest piąta płeć oraz jak wyglądają pogrzeby na Indonezji. Ponadto Weronika Milczewska autorka książki "Na początku jest koniec" wygłosi prelekcję pt. "Jak trzymać rachubę czasów u potomków Majów", a Bartłomiej Kobyliński opowie o swojej autostopowej wyprawie po Afryce Zachodniej. Gościem specjalnym, który trzymany był w sekrecie aż do tygodnia poprzedzającego zjazd i który umili piątkowy wieczór oraz rozkręci efektywnie ten weekend będzie zespół Tabu. 
 
Ten weekend z pewnością przejdzie do historii! Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/181276939042271
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com