facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-28
 

56. Trento Film Festival

We Włoszech rozpoczął się 56. Trento Film Festival, najstarszy i największy festiwal filmów górskich i podróżniczych w Europie.


We Włoszech rozpoczął się 56. Trento Film Festival, najstarszy i największy festiwal filmów górskich i podróżniczych w Europie. Przez dwanaście dni oglądać można filmy z gór całego świata, ukazanych w różnorodnych kontekstach. Najlepszy, wyłoniony przez jury film
prezentowany w konkursie, zdobędzie Złotą Gencjanę.

Trento (Trydent) położone jest nieopodal Arco, słynnego rejonu wspinaczkowego. Trento Film Festival to partner zakopiańskich Spotkań z Filmem Górskim. Spotkania, jak co roku, reprezentuje we Włoszech Gabriela Kuhn, wicedyrektor festiwalu, koordynująca konkurs filmowy oraz kontakty z zagranicą. Współpraca z Trento od roku ubiegłego ma jednak głębszy wymiar.

W 2007 roku na 3. Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem gościł Italo Zandonella Callegher, dyrektor Trento Film Festival. Spotkał się z burmistrzem Zakopanego, wręczył mu również list od burmistrza Trydentu. W tym roku przyszła kolej na rewizytę - do Trento na kilka festiwalowych dni pojechali przedstawiciele miasta Zakopane i zarazem członkowie
Stowarzyszenia Spotkania z Filmem Górskim - Ewa Matuszewska i Maciej Wojak. W programie pobytu znalazło się m.in. spotkanie z burmistrzem Trydentu.

Trento Film Festival organizowany jest na bardzo dużą skalę. Oprócz przeglądu filmów poświęconych szeroko rozumianej kulturze gór organizowane są wystawy, spotkania z ludźmi gór, największe targi książki górskiej, koncerty i zawody wspinaczkowe. Festiwal zakończy się 4 maja.

Biuro Organizacyjne
Spotkań z Filmem Górskim
biuro@spotkania.zakopane.pl
www.spotkania.zakopane.pl

2008-04-28

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com