facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-08
 

4 Gry DryToolowe o Kaziową Igłę (26 lutego, Kielce)

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny serdecznie zaprasza wszystkich miłośników zimowego wspinania w dniu 26 lutego 2011 na IV edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę.
Impreza odbędzie się w kamieniołomie Kadzielnia, położonym w centrum Kielc, u zbiegu ulic: Krakowskiej i Pakosz.

Od lat nadrzędnym celem imprezy jest spotkanie i integracja środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie wspinania na dziabkach. A jak wiadomo nic tak nie służy promocji wspinania jak... czynne wspinanie! Przy okazji nie zaszkodzi wyłonić tę najlepszą i tego najlepszego, godnych Kaziowej Igły. Zatem w tym roku uczestnicy zmagać się będą z siedmioma liniami o trudnościach od M5- do M7, a na trzy najlepsze Panie i trzech najlepszych Panów czekać będą drogi finałowe - odpowiednio M7- i M7+. Dla zupełnie początkujących przygotowana będzie wędka na trójkowo-czwórkowej drodze wraz z zestawem wspinaczkowym (raki i dziabki). Całości dopełni zaplecze gastronomiczne i ognisko.

Garść danych:


Formuła – absolutnie otwarta – chodzi o to, żeby powspinać się jak najwięcej, zatem każdy będzie mógł się przystawić do wszystkich dróg.

Start – o godzinie dziesiątej sędzia główny wygłosi słowo wstępne, przedstawi drogi i zasady – jest to równoznaczne z otwarciem imprezy. Zapisy na listę oraz sprawy formalne (wpisowe, oświadczenia... etc) od godziny 9:00, na miejscu. Koniec części zasadniczej i wyłonienie najlepszych trójek 17:30-18:00. Finały zaczniemy o 18:30-19:00 - Kadzielnia, z uwagi na zamontowane sztuczne oświetlenie, pozwala wspinać się zarówno w dzień jak i w nocy – zatem zmagania na drogach finałowych zapowiadają się widowiskowo.

Drogi – w naturalnych formacjach skalnych o trudnościach od M5- do M7 i długości 15-25 m. Znakomita większość (5 z 7 linii) przygotowana będzie do prowadzeń - powieszony komplet ekspresów, lina dynamiczna. Niemniej jeśli chcecie mieć pewność płynności działania przyrządu asekuracyjnego przywieźcie swój sznur, gdyż przygotowane mogą mieć zbyt słuszną średnicę.

Po finałach i rozdaniu nagród planowana jest huczna kontynuacja w jednej z kieleckich knajpek. Cały czas pracujemy nad znalezieniem noclegów w rozsądnej cenie – chcielibyśmy dochować tradycji i zrobić imprezę dwudniową – po dniu sportowym, dzień rekreacji.

Zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania udziału w imprezie (wraz z podaniem rozmiaru koszulki) do Przemka Klentaka (klenio@wp.pl) - pozwoli to oszacować ilość chętnych i przygotować się optymalnie do imprezy. Oczywiście nie jest to w żadnym wypadku obligatoryjne – dla niespodzianych gości zawsze „dodatkowe nakrycie” się znajdzie.

Uwaga: zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub (w najgorszym przypadku) odwołania imprezy – wszystko to powodowane jest troską o bezpieczeństwo uczestników. Szczegółowe informacje będziemy podawać na bieżąco.


Sponsorzy:
Świętokrzyski Klub Alpinistyczny
Nasze Skały
Fixe
Go Sport
Grivel
HiMountain
Julbo
Kong
Lhotse
Summit
Yeti

Patron medialny:
wspinanie.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com