facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-06-23
 

4. Brave Festival (4-12 lipca, Wrocław)

Brave Festival prezentuje zapomniane, marginalizowane tradycje artystyczne z całego świata.


Tegoroczny 4. Brave Festival zdominuje Afryka. Będzie można zobaczyć tańce, rytuały, ceremonie i widowiska w wykonaniu Pigmejów oraz przedstawicieli plemion takich jak Nuna, Mossi, Fula czy Tuareg. A wszystko to we Wrocławiu między 4 a 12 lipca.

Brave Festival prezentuje zapomniane, marginalizowane tradycje artystyczne z całego świata. To Festiwal ludzi odważnych, ludzi, którzy mówią skąd pochodzą, jakie są ich wartości, tradycja i duchowość. Tegoroczny Brave odbywać się będzie pod hasłem: „Rytuał zaczyna się w Afryce”,

Z Burkina Faso przyjadą zoomorficzne maski plemienia Nuna, zobaczymy, jak duch maski wciela się w tancerza, przemieniając go. Zobaczymy też Waarba, jeden z najważniejszych tańców rytualnych Burkina Faso. Rytmiczny, wibracyjny ruch całego ciała rozpoczynający się od bioder – bardzo silne narzędzie duchowe. Będzie z nami też grupa kobiet z plemienia Tuareg, z Algerii, grających na magicznym, pustynnym instrumencie Imzad, którego dotykać mogą wyłącznie kobiety. Będą inni, równie wyjątkowi goście – mówi dyrektor artystyczny Brave Festival, Grzegorz Bral.

Podczas Brave Festival będzie można zobaczyć też tradycje europejskie, azjatyckie, amerykańskie. Jak każdego roku całkowity dochód z wpływów z biletów na wydarzenia prezentowane podczas Brave Festival zostanie przekazany na cele charytatywne.

2008-06-23

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com