facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-05-19
 

20 lat na polskim rynku firmy Paker

W tym roku mija dwadzieścia lat nieprzerwanej działalności firmy Paker. To sukces, którym niewielu może się poszczycić.
GÓRY: Przede wszystkim gratuluję – w tym roku mija dwadzieścia lat nieprzerwanej działalności firmy Paker. To sukces, którym niewielu może się poszczycić. Poproszę o przepis na utrzymanie się przez tyle lat w tej niełatwej branży.

Paker: Dziękujemy :). Dla nas praca to próba połączenia pasji, jaką jest wędrowanie po górach, z pracą zawodową. Recepta jest więc w zasadzie uniwersalna: robić jak najlepiej to, co się lubi. Oznacza to jednak również ciężką pracę. Nigdy nie nastawiamy się na natychmiastowy sukces, bywa też, że trzeba przetrwać trudne chwile. Szczególnie wtedy procentuje rzetelność i wytrwałość. Z partnerami, którzy to rozumieją i mają podobną filozofię działania, osiągamy wspólnie bardzo dobre rezultaty.

 

Wiem, że zaczynaliście od sklepu – jak wspominacie tamte czasy?


Zaczynaliśmy jako Biuro Wysokokwalifikowanej Turystyki Górskiej. Sklep – początkowo kącik w biurze – pojawił się już w pierwszych miesiącach naszej działalności. Te czasy wspominamy dobrze, przez wiele lat nasz Sklep Turystyczno-Wspinaczkowy uznawany był za jeden z najlepszych w Polsce, na co dzień mieliśmy kontakt z ludźmi jeżdżącymi w góry – również te najwyższe. Do dziś spotykamy osoby, które żałują, że zrezygnowaliśmy z tej formy działalności. Pewną próbą wyjścia im naprzeciw jest nasz sklep internetowy.Na zdjęciach upamiętniających istnienie waszego sklepu widać słynne postacie polskiego himalaizmu – mam przede wszystkim na myśli Andrzeja Zawadę. Czy jako Paker uczestniczyliście w przygotowaniach jego wypraw?

Tak, choć w niewielkim stopniu – na miarę skali naszej działalności. Zaopatrywaliśmy te wyprawy w materace do spania. Pan Andrzej był honorowym patronem naszych sklepów, zawsze przecinał wstęgę, gdy otwieraliśmy kolejny punkt... To był dla nas zaszczyt i radość, bardzo ceniliśmy sobie te serdeczne kontakty.

 

Interesująca też jest wasza działalność na polu propagowania aktywności w górach. Organizowaliście spotkania ze słynnymi ludźmi gór. Co to były za imprezy?

Organizowaliśmy spotkania z Andrzejem Zawadą, Krzysztofem Wielickim, Markiem Kamińskim... Przychodziły
tłumy, by posłuchać prelekcji, obejrzeć zdjęcia, zadać pytania, dostać autograf. Wysoko ustawiliśmy poprzeczkę :).


A kiedy narodził się pomysł, aby działalność firmy poszerzyć o dystrybucję?

Trudno to dziś precyzyjnie odtworzyć, prawdopodobnie w 1993 r.

Co kierowało i kieruje wami nadal przy wyborze firmy, której produkty planujecie sprowadzać do Polski?

Jeździmy w góry, jesteśmy przewodnikami, przez wiele lat szkoliliśmy przewodników. Doceniamy wagę jakości sprzętu, wiemy, że czasem to kwestia wygody, ale często przede wszystkim bezpieczeństwa. Dlatego przyjęliśmy zasadę, że oferujemy sprzęt, którego chętnie sami byśmy używali i możemy zarekomendować. Cieszymy się, że firmy, które dystrybuujemy w Polsce, to często legendarne marki, liderzy w swoim segmencie rynku.

Czy zgodzisz się ze mną, że zawsze wybieracie te, których produkty mają znakomity stosunek jakości do ceny? Może to jest przepis na sukces?

Staramy się, by tak było i często nam się udaje. Przede wszystkim jednak stawiamy na jakość, a ta, jeśli jest wysoka, ma wpływ na cenę produktu.

Teraz trudne zadanie :): proszę o wskazanie jednego produktu, który uważacie za największy hit z Waszego
asortymentu.


To rzeczywiście trudne zadanie, zważywszy na skalę i różnorodność naszej oferty. Z tego względu niełatwo wskazać jeden największy hit. Szczęśliwie mamy w ofercie całą gamę produktów, zasługujących na to miano. Biorąc pod uwagę historyczny kontekst tej wypowiedzi wskażę ten – wielokrotnie udoskonalany – jest już hitem kilkanaście lat – plecak Panther marki Karrimor. Wyposażony w stworzony przez Karrimora legendarny już system nośny SA, łaczy w sobie wygodę użytkowania, lekkość, niezawodność i „przyjazną” cenę. Ma więc wszystko, czego „potrzebuje” produkt, by stać się prawdziwym hitem.

Na koniec życzę z całego serca kolejnych dwudziestu lat Pakera!

Bardzo dziękujemy.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com