facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

2 x 8b OS dla Piotra Schaba w Santa Linya

Z połową lutego do Hiszpanii zawitał Piotr Schab (Wild Country, Five Ten, MotionLab, KS Korona). Zimowy hiszpański trip krakowianin zdecydował się zainaugurować w Terradets, by zaraz potem przenieść się do imponującej groty w pobliżu Santa Linya. 

Piotrek na tegorocznej zdobyczy - La ruta del sol 8b OS (fot. arch. Piotr Schab)Rozwspin trwa w najlepsze i zawodnik KS Korona dopisuje do swojego wykazu kolejne mocne przejścia OS. 


Perspektywa ponad miesięcznej ucieczki przed pluchą i zimnem po raz kolejny skłoniła Piotrka do odwiedzenia słonecznej Hiszpanii, a dokładniej okolic Lleidy. Pod kątem rozruchu doskonale sprawdziły się ściany Terradets, na których krakowianin odhaczył kolejno trzy 8a+ w najszlachetniejszym stylu: bez znajomości padły Tirabolts i L'Adreçador, a na koniec dnia i nie bez walki również Treking. 

Wspinanie po blisko 30-metrowych propozycjach sektora Paret de les Bruixes najwyraźniej postawiło "kropkę nad i" w ostatnich wytrzymałościowych szlifach, bo po przenosinach do tamtejszej mekki przewieszonego wspinania, Piotrek kontynuuje swój hiszpański onsightowy podbój, dopisując do swojej listy przejść najpierw 35-metrową Pegue Nocturno, a następnie La ruta del sol, obie spod znaku 8b i obie jednego dnia.


"Gorący dzień w Santa Linya. Jako że warunki skutecznie uniemożliwiały próby na projektach zdecydowałem się spróbować urwać coś oesem. Najpierw udało się z wytrzymałościową, dwuwyciagową Pegue Nocturno. Pierwsza część linii to ceniony na 8a dość boulderowy pasaż po dziurkach, który następnie przechodzi w czysto wytrzymałościowe wspinanie. Po odpoczynku wybrałem się natomiast na prawdziwy klasyk rejonu, czyli La ruta del sol. Droga kosztowała mnie więcej wysiłku, być może przez wchodzące na ścianę słońce i konieczność wieszania ekspresów. Niemniej jednak obie linie są po prostu świetne!"


Przypomnijmy, że pod szponem Piotrka w stylu OS padały już trudniejsze propozycje. Serię 3 x 8b+ OS zapoczątkowało przejście Súper Vixens w Margalefie zimą 2014. Rok temu zawodnik krakowskiej Korony wpiął się do łańcucha jednej z perełek Oliany, a mianowicie ponad 50-metrowej Gorilas en la Niebla, a trzecią zdobyczą tej klasy okazała się Ixeia w Rodellar.

Spektakularne stropy Santa Linya to dom dla ponad 70 linii, w tym wielu słynnych ekstremalnych kombinacji. Dotychczasowe przejścia Piotrka traktujemy zdecydowanie jako dobry prognostyk, zwłaszcza, że czasu w rezerwie jeszcze dużo, bo prawie trzy tygodnie. W oczekiwaniu na kolejne wieści zapraszamy na świeży jeszcze fanpage krakowianina :)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com