facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-12-12
 

16. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

16. Warszawski Przegląd Filmów Górskich odbędzie się w dniach 12-15 grudnia 2019 r. w Kinie Wisła - zapraszamy!

 

Tegoroczny Przegląd, podobnie jak i poprzednie nasze imprezy, jest unikalną okazją do obejrzenia w Warszawie najnowszych i zapewne najciekawszych produkcji górskich zarówno kina światowego jak i polskiego. Dominują filmy koncentrujące się na alpinizmie, za to w różnych jego odmianach, jest więc ekstremalna wspinaczka skalna, wspinanie w lodzie, a także himalaizm letni i zimowy. Tu wypada wymienić choćby głośny, zdobywający międzynarodowe laury film Darka ZałuskiegoOstatnia góra” o ostatniej wyprawie zimowej na K2. Oczywiście nie zabraknie filmów o innych sportach ekstremalnych, takich jak kajakarstwo górskie, czy nowatorskie wyczyny na desce surfingowej ślizgającej się po linie zawieszonej nad przepaścistym kanionem. Będziemy też mogli obejrzeć film z pionierskiego trawersu Islandii boso.

 

Cennym uzupełnieniem repertuaru filmowego są prezentacje na żywo naszych znanych himalaistów i filmowców. Możemy bezpośrednio dowiedzieć się o aktualnych w himalaizmie trendach, a także powspominać stare dobre czasy, gdy Polacy odnosili spektakularne sukcesy choćby w himalaizmie zimowym. Wśród tych prezentacji dwie zasługują na szczególną uwagę.

 

Eliza Kubarska będzie relacjonowała niedawną himalajską wyprawę ze zdobywcą Złotego Czekana, Dimitrim Gołowczenką. Innym niepowtarzalnym doświadczeniem będzie zarejestrowana prezentacja zmarłego w tym roku znanego himalaisty Bogdana Jankowskiego, uczestnika wielu historycznych wypraw Polaków w góry najwyższe, jak choćby zimą na Everest. Odwiedzi nas też Aleksander Lwow, niegdyś należący do ścisłej czołówki polskich alpinistów, niegdyś partner Macieja Berbeki podczas słynnego ataku zimą na Broad Peak. A poza tym będziemy mogli spotkać się z coraz głośniejszymi postaciami z młodszej generacji wspinaczy, jak Magdalena Gorzkowska, Jacek Matuszek, Łukasz Kocewiak czy Jarosław Gawrysiak

 

Program nasz uzupełnią spotkania z autorami książek, a będą wśród nich znane i lubiane postacie, jak Anna Czerwińska, Anna Kamińska, Marek Konecki czy Leszek Cichy.

 

Bliższe informacje na stronie przeglądu: www.wpfg.pl i Facebooku: https://www.facebook.com/PrzegladGorskiWawa/

 

 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com