facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

14 lipca 2015 Matterhorn będzie "zamknięty" dla wspinaczy

14 lipca 2015 roku przypada 150. rocznica pierwszego wejścia na Matterhorn. W tym dniu szczyt będzie zamknięty dla wspinaczy. 

Matterhorn widziany z Schwarzsee (stacja pośrednia kolejki linowej na Klein Matterhorn).

Na pierwszym planie dobrze widoczna grań Hörnli; fot. Łukasz ZiółkowskiGóra będzie zamknięta przez 24 godziny. Powodem jest przypadająca właśnie 150. rocznica pierwszego wejścia na Matterhorn. Jak podkreślają władze Zermatt i osoby odpowiedzialne za organizację obchodów tej okrągłej rocznicy, swoją decyzją o "zamknięciu" Matterhornu chcą oddać należny szacunek górze, a także upamiętnić tych, którzy na niej zginęli.

 

Co ważne, zakaz wspinania obowiązuje na całej górze, a nie tylko na drodze pierwszych zdobywców (grani Hörnli). W rozmowach, jakie odbyłem z organizatorami obchodów, pojawiały się przypuszczenia, że nie wszyscy mogą chcieć podporządkować się temu zarządzeniu, dlatego góra ma być patrolowana przez śmigłowiec. A tym, co może skutecznie zniechęcić wspinaczy do prób zakłócenia spokoju góry, jest wysoka kara finansowa, której wysokość może wynosić nawet 5000 franków + koszty ewakuacji śmigłowcem.  żródło: informacje własne 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-30
FOTO-VIDEO
 

Zjazd wschodnią Matterhornu FILM

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com