facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-08-30
 

14. Spotkania z Filmem Górskim: znamy pełny program imprezy

24 filmy konkursowe z 13 krajów, 7 pokazów specjalnych, 14 filmów pozakonkursowych, spotkania z Andrzejem Bargielem, Élisabeth Revol, Adamem Bieleckim, Nico Favresse, Tomem Ballardem uczestnikami wyprawy na K2 i wieloma wybitnymi wspinaczami i ludźmi gór, premiery książek oraz liczne wydarzenia towarzyszące. To wszystko w ramach 14. Spotkań z Filmem Górskim, które już w dniach 30 sierpnia – 2 września odbędą się w Zakopanem.

 

W tym roku wpłynęło prawie 1500 zgłoszeń do konkursu. Podczas festiwalu zobaczymy 24 produkcje, które oceniać będzie jury w składzie: Krzysztof Zanussi, Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik, Dariusz Załuski oraz Petr Horký. Na festiwalu pojawią się  liczni goście. Wśród nich Andrzej Bargiel, który opowie o swoim wyczynie na K2, Adam Bielecki, jeden z czołowych polskich himalaistów młodego pokolenia, bohater akcji ratunkowej na Nanga Parbat, w której razem z Denisem Urubko uratował Élisabeth Revol. Sama Élisabeth Revol na festiwalu spotka się pierwszy raz z szeroką publicznością. Gościć będą też: Tom Ballard, Nico Favresse, Bernadette McDonald, Silvo Karo, Karl Gabl, Janusz Majer, Krzysztof Wielicki, Andrzej Marcisz, Anna Czerwińska i wielu innych!

 

Podczas specjalnych pokazów filmowych będzie można zobaczyć m.in. filmy Krzysztofa Zanussiego, film BBC Earth „Góry Skaliste”, archiwalne filmy dokumentalne z TVP Historia oraz zapis spektaklu Teatru Śląskiego „Himalaje”.

 

Zapraszamy na spotkania z autorami i wydawcami o książkach górskich. Wydawnictwo Agora zaprezentuje takie tytuły jak: „Elizabeth Hawley. Strażniczka gór” Bernadette McDonald, „O życiu” Reinholda Messnera i biografię Jerzego Kukuczki. Wydawnictwa Znak, SQN, Stapis i Czarne  zapraszają na spotkania „Anatomia Góry” Rafała Fronii,  „Krupówki” Kuby Szpilki i Piotra Mazika i „Artur Hajzer. Droga Słonia” Bartka Dobrocha. Wokół tej ostatniej pozycji rozmowa będzie się toczyć podczas Benefisu pamięci Artura Hajzera.

 

W trakcie festiwalu zostanie po raz pierwszy przyznana Nagroda „Taternika” im. Jerzego Kukuczki – Srebrny Czekan Zaruskiego.

 

14. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 30 sierpnia – 2 września w Zakopanem. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami oraz autorami książek. Odbędą się także zawody biegowe – Bieg Przedni, spotkania z blogerami – BloGórsfera, a także Akademia Górska w ramach której zorganizowane zostaną warsztaty wspinaczki, pierwszej pomocy, nawigacji i wiele innych.

 

Karnety:


http://bit.ly/2tkc98F 

Akredytacje:


http://bit.ly/2u5w7TQ
Szczegóły:


spotkania.zakopane.pl
facebook.com/spotkania.zfilmemgorskim/


Źródło: materiały prasowe organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com