facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-08-30
 

14. Spotkania z Filmem Górskim: książki, literatura, goście

W dniach 30 sierpnia – 2 września w Zakopanem odbędzie się 14 edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami oraz autorami książek. Odbędą się także zawody biegowe – Bieg Przedni, spotkania z blogerami – BloGÓRsfera, a także Akademia Górska w ramach której zorganizowane zostaną warsztaty wspinaczki, pierwszej pomocy, nawigacji i wiele innych. Karnety na festiwal trafiły już do sprzedaży.

 

Premiera książki „Elizabeth Hawley. Strażniczka gór” i spotkanie z jej autorką Bernadette McDonald, premiera książki „O życiu” autorstwa Reinholda Messnera, oraz pokaz filmowy spektaklu Teatru Śląskiego „Himalaje” na podstawie biografii „Kukuczka” Dariusza Korotko i Marcina Pietraszewskiego to aktywności wydawnictwa Agora.

 

Wydawnictwo Stapis przygotowało premierę pierwszego tomu epopei tarzańskiej „Zdobycie Tatr” i spotkanie z autorem Janem Kiełkowskim.

 

Zapraszamy na benefis pamięci Artura Hajzera połączony z rozmową wokół pierwszej biografii twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy autorstwa Bartka Dobrocha - „Artur Hajzer. Droga Słonia”, wydawnictwo Znak. 

 

Kuba Szpilka i Piotr Mazik opowiedzą o swojej najnowszej książce “Krupówki”  wydawnictwa Czarne.

 

Rafał Fronia opowie o niezwykłej sile przyciągania ośmiotysięczników w najnowszej książce „Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami”, wydawnictwo SQN.

 

Na festiwalową publiczność czekają nowości wydawnicze oraz możliwość spotkania się z ich autorami. W rozmowie o książkach „Górski punkt widzenia” wezmą udział Anna Czerwińska, Małgorzata i Jan Kiełkowscy, Dariusz Korotko, Marcin Pietraszewski, Paweł Goźliński, Dominik Szczepański i Jerzy Porębski. W spotkaniu weźmie udział również Bernadette McDonald. W trakcie spotkania odbędzie się losowanie książek wydawnictw Agora, Stapis i Annapurna.

 

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy na Górski Czwartek Literacki dla Dzieci – warsztaty literacko-plastyczne wokół książki „Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy” autorstwa Justyny Styszyńskiej (Wydawnictwo Widnokrąg) – czwartek, 30 sierpnia, godz. 15:00-16:30. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego, ul. Zborowskiego 1.

 

Więcej informacji na stronie: http://spotkania.zakopane.pl

 

Źródło: informacja prasowa Organizatora

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com