facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-08-30
 

13. Spotkania z Filmem Górskim

Po pierwsze. Najważniejsza impreza miłośników gór pod Tatrami.

Po drugie. Lodowi wojownicy – polscy wspinacze, którzy wyruszą wkrótce aby jako pierwsi na świecie zdobyć zimą drugi co do wysokości i najbardziej nieprzystępny szczyt świata – K2.

Po trzecie. Wasi goście: Andrzej Bargiel, który dokonuje rzeczy niemożliwych i próbował zjechać z K2 na nartach. Gerlinde Kaltenbrunner, pierwsza kobieta, która zdobyła wszystkie ośmiotysięczne szczyty bez użycia dodatkowego tlenu i bez wsparcia tragarzy. Marek Holecek, który pokonał właśnie niezdobytą pd–zach. ścianę Gasherbrumu I, Krzysztof Starnawski, jeden z najlepszych na świecie nurków jaskiniowych, Karl Gabl – meteorolog najważniejszych wypraw wysokogórskich, Anna Figura – mistrzyni świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim, jedyny na świecie zdobywca obu biegunów w jednym roku Marek Kamiński, Ewa Wachowicz kompletująca Koronę Świata i wielu, wielu, wielu innych. Opowiedzą o swoich dokonaniach, odpowiedzą na Wasze pytania.

 

13 Spotkanie z Filmem Górskim - Zakopane


Po czwarte. 21 filmów z 10 krajów w konkursie głównym, 14 wyjątkowych filmów w pokazach pozakonkursowych, 6 filmów dokumentalnych w pokazie TVP Historia i „Taternika”, a także specjalne pokazy filmów: pamięci Ueliego Stecka i o kobietach na K2.
Po piąte. Premiery i promocje książkowe! Piotr Pustelnik „Ja, pustelnik”, Anna Kamińska „Wanda – opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” i wiele innych.
Po szóste. Po raz pierwszy wielkie miasteczko festiwalowe na Równi Krupowej.
Po siódme. Akademia Górska. Warsztaty doskonalące górskie umiejętności i poprawiające bezpieczeństwo. M.in. ferraty, bieganie z testami zegarków Suunto, plecaków i butów Salomon, poruszanie się w terenie eksponowanym, pierwsza pomoc, rolowanie.
Po ósme. Wielki kiermasz outdoorowy w miasteczku festiwalowym. Wielkie okazje. Ponad 20 wystawców.
Po dziewiąte. Wycieczka w stylu retro. Szalona wyprawa z muzyką i śpiewami w nieznane. Stroje z epoki dobrze widziane.
Po dziesiąte. 12. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu.

 

13 Spotkanie z Filmem Górskim - Zakopane

Także:
Prawa człowieka w górach – prawa dzieci w Nepalu. Niezwykły film o Urmili, która walczy z niewolnictwem dzieci w Nepalu i spotkanie z reżyserką filmu. Organizujemy także spotkanie dla młodzieży z podhalańskich szkół o prawach dzieci w Nepalu – na uczestników czekają drobne upominki fair-trade.
Mało? Zapewniamy, że to nie wszystko
Zajrzyjcie: www.spotkaniazakopane.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com