facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2022-02-26
 

12. Przegląd Filmów Górskich w Wadowicach

Po rocznej przerwie Wadowickie Centrum Kultury zaprasza 26-27 lutego na 12. Przegląd Filmów Górskich. Główną atrakcją wydarzenia będzie filmowy maraton o tematyce górskiej, ale przed wszystkim spotkania z niezwykłymi ludźmi. Nie zabraknie warsztatów, konkursów z cennymi nagrodami, stoisk branżowych i towarzyskiego biegu na Leskowiec. Gwiazdą przeglądu będzie w tym roku Anna Tybor, która jesienią ubiegłego roku jako pierwsza kobieta na świecie, zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu bez użycia tlenu z butli i zjechała ze szczytu na nartach.

 

Goście specjalni tegorocznego PFG to: Filip Babicz (zawodowy alpinista), Roman Ficek (biegacz ultra), Michał Woroch (pisarz, podróżnik, fotograf) i Maja Pietraszewska-Koper i Grzegorz Lipiec (twórcy filmu „#To_BE” o Krzysztofie Wielickim).

 

Zapraszamy na 8 specjalnie wyselekcjonowanych, nagradzanych i wyróżnionych filmów o tematyce górskiej. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy znajdzie coś dla siebie. Na widzów czekają filmowe obrazy dla miłośników gór wysokich, sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

 

Po projekcji filmu o Krzysztofie Wielickim pt. #To_Be, zapraszamy na spotkanie z Mają Pietraszewską – Koper i Grzegorzem Lipcem.

 

Stałym punktem PFG jest także bieg towarzyski na Leskowiec prowadzony przez grupę Wichry Beskidu. W biegu uczestniczyć będzie gość przeglądu - Roman Ficek.

 

W programie znajdą się również warsztaty z pierwszej pomocy prowadzone przez grupę GOPR, prezentacje sprzętu outdoorowego naszych sponsorów oraz konkursy z cennymi nagrodami. Dla publiczności festiwalowej na hasło „Przegląd Filmów Górskich” hotel Podhalanin wprowadził 10% zniżki na noclegi. 


Bilety na wydarzenie w cenach: sobota – 50 zł, niedziela - 50 zł oraz karnety na dwa dni festiwalu w cenie 80 zł dostępne od 1 lutego br. w sekretariacie WCK, kasie kina Centrum oraz online poprzez stronę: https://wck.wadowice.pl/pfg/


Szczegółowy program na: https://wck.wadowice.pl/pfg/

 

 

Informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com