facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

1% dla GOPR. O wsparcie proszą Ratownicy i ich Fundacja.

Góry to nierzadko miejsce wielu wypadków. To wynika z ich natury. Są piękne, ale również nieprzewidywalne, wymagające i niebezpieczne. O tym jak bardzo, przekonało się już wielu.

Jedynym ratunkiem jest wówczas wezwanie ratowników GOPR, którzy w skrajnie trudnych warunkach docierają do ludzi potrzebujących pomocy. Tegoroczna zima udowodniła że hasło „Góry tylko dla rozważnych” wciąż nie straciło na swojej aktualności, a niepozorne Beskidy, Bieszczady czy też Karkonosze dla nieprzygotowanych turystów okazują się wciąż śmiertelną pułapką.

 

Statystyki nie kłamią. Rocznie „goprowcy” biorą udział w ponad 2000 wyprawach, akcjach oraz różnego rodzaju interwencjach górskich. By Ratować ludzkie życie, niejednokrotnie działają z pokładu śmigłowca, co w minionym roku maiło miejsce ponad sto razy podczas których uratowano 152 osoby. W 36 przypadkach podczas poszukiwań w 2018 roku używano również psów ratowniczych, które okazywały się ostatecznie bohaterami odnajdując zaginionych w terenie otwartym, jak to miało miejsce w przypadku odnalezienia po blisko 3 dobach młodego chłopca w Bieszczadach. Miały też miejsce 4 trudne akcje jaskiniowe. Łącznie w minionym roku Ratownicy GOPR udzielili pomocy, ewakuowali lub ratowali życie 2176 osobom!

 

 

W ramach kampanii 1%, Ratownicy GOPR gorąco zachęcają wszystkich sympatyków nie tylko do wskazania KRS naszej fundacji w zeznaniu podatkowym, lecz również do wsparcia podczas promocji i informowania społeczeństwa o możliwości wspierania ich potrzeb. Wspierając ratowników spod znaku błękitnego krzyża, wspieramy wysiłek ludzi ratujących zdrowie i życie ludzkie w górach.

 

 

Źródło: informacja prasowa

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com