facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

#Speedup! DYNAFIT nowym sponsorem tytularnym legendarnego Transalpine Run

Transalpine Run (TAR) zalicza się do najsłynniejszych zawodów trail runningowych na świecie i uważany jest za najbardziej spektakularny etapowy bieg zespołowy w Alpach. DYNAFIT jako jedna z najstarszych marek segmentu oferująca specjalistyczne obuwie, odzież i sprzęt to idealny partner dla legendarnego biegu przez Alpy. Od 2020 roku ekspert w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych i TAR rozpoczną przełomowy okres w historii zawodów: podpisując umowę na długofalową współpracę DYNAFIT przez pięć lat pełnić będzie rolę tytularnego sponsora Transalpine Run. Na 2024 zaplanowana została ostatnia edycja popularnego biegu, co oznacza, że marka towarzyszyć będzie imprezie aż do jej wielkiego finału przy jeziorze Garda.

Fot. materiały prasowe DYNAFIT

 

8 dni, 3 kraje, 2-osobowe zespoły – marzenie! Oto podstawowe składniki przepisu na wielką przygodę, jaką w 2020 roku już po raz szesnasty będzie Transalpine Run. 600 zawodników w 2-osobowych zespołach zmierzy się z wymagającą trasą: 255 kilometrów, w tym 16 500 metrów podbiegów i 15 200 metrów zbiegów, z Garmisch-Partenkirchen przez Alpy do włoskiego regionu hal Gitschberg/Jochtal. By dotrzeć na metę zawodnicy podczas każdego etapu muszą pokonać dystans średnio 32 kilometrów z 2000 metrów przewyższenia. Jest to prawdziwe wyzwanie, któremu sprostać mogą jedynie doświadczeni, niezwykle wytrzymali biegacze wyposażeni w najwyższej jakości sprzęt.

 

DYNAFIT od wielu lat pozostaje w przyjacielskich stosunkach z TAR, a od teraz jeszcze bardziej zacieśnia współpracę: zlokalizowana w Aschheim pod Monachium marka została właśnie nowym partnerem tytularnym i głównym sponsorem legendarnej imprezy trail runningowej.

 

Fot. materiały prasowe DYNAFIT

 

Oprócz kolekcji technicznego sprzętu skiturowego w ofercie DYNAFIT od 2012 roku znajdują się także letnie produkty sportowe projektowane pod kątem dwóch aktywności – biegów górskich i szybkich wyjść w wyższe partie gór. W krótkim czasie marka tworzona przez sportowców dla sportowców stała się jednym z najpopularniejszych liderów segmentu. Poprzez nawiązanie bliskiej współpracy z TAR DYNAFIT po raz kolejny podkreśla swoją zaawansowaną całoroczną ofertę odzwierciedlającą dwie najważniejsze dla marki wartości – lekkość i szybkość.


„DYNAFIT i Transalpine Run to po prostu połączenie idealne. Jako marka opowiadamy się za lekkim i funkcjonalnym sprzętem – produktami, które w górach pomagają swoim użytkownikom wzbić się na wyżyny ich sportowych możliwości. Wytrzymałość, siła i szybkość to nieodłączne części naszego DNA, a zarazem najważniejsze składowe sukcesu na trasie Transalpine Run. Bieg jest wymagający i bywa brutalny, ale właśnie takie wyzwanie nakręcają i motywują nas jako sportowców.” – mówi Alexander Nehls, Międzynarodowy Dyrektor Marketingu DYNAFIT.


Bliska współpraca to duże wyzwanie dla marki zdającej sobie sprawę z oczekiwań globalnej społeczności trail runningowej, które rosnąć będą aż do wielkiego finału imprezy w 2024 roku nad jeziorem Garda.


Dlatego też niezwykle ekscytujące jest dla nas pozyskanie takiego pasjonata biegów górskich jak DYNAFIT jako partnera imprezy szczególnie na nadchodzące pięć lat. Mamy w planach naprawdę wielkie rzeczy.” – mówi Heinrich Albrecht, dyrektor generalny firmy eventowej PLAN B GmbH. Następne pięć lat przyniesie wiele niespodzianek. Do swojej 20. rocznicy zawody każdego roku będą odbywać się na innej trasie. „Być może jest to nieco szalone. Opracowywanie nowej trasy to gigantyczne i ekstremalnie trudne, ale jednocześnie bardzo ekscytujące zadanie.” – komentuje dyrektor imprezy Heinrich Albrecht.


W 2024 roku finalny bieg wystartuje w Oberstdorfie, a jego ostatni etap i ukoronowanie wieloletniej historii odbędzie się nad włoskim jeziorem Garda.


Fot. materiały prasowe DYNAFIT


Do tego momentu co roku zarówno stali bywalcy, jak i nowe twarze na linii startu na pewno nie będą żałować udziału w zawodach. Pierwszą nowością edycji 2020 będzie modyfikacja trasy, która wprawdzie znowu wystartuje z Garmisch- Partenkirchen, ale cztery nowe etapy po Sölden po raz pierwszy skierują zawodników na wschód przez lodowiec Stubai i potem do mety w Vals Gitschberg w Jochtal.

 

Z okazji współpracy DYNAFIT umożliwi ambitnym biegaczom górskim zgarnięcie ekskluzywnego pakietu startowego Transalpine Run w ramach swojego popularnego konkursu Mountopia. Zwycięski zespół otrzyma także pełne wsparcie ekspertów i sportowców marki w trakcie przygotowań do biegu oraz zostanie wyposażony od stóp do głów w produkty z najnowszej kolekcji DYNAFIT. Szczegółowe informacje dotyczące kolejnej edycji konkursu Mountopia oraz zasad uczestnictwa opublikowane zostaną już niedługo.


#Speedup - rejestracja online na Transalpine Run 2020 jest już aktywna!


https://www.planb-registration.de/transalpinerun2020
Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com