facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-08-06
 

Marmot Kompressor Zest - plecak biegowy

W ostatnim czasie z „niezbędnych” dla mnie wcześniej 18 litrów pojemności doszedłem do posiadania plecaka o 3 l pojemności, w który jestem w stanie upchnąć wszystko, co potrzebuję :). Przedstawiam wam plecak Kompressor Zest marki Marmot. Uważam, że jest to najlepszy plecak biegowy, jaki dotychczas miałem.

Recenzja plecaka autorstwa Darka Gruszki / Ceneria.pl


Dlaczego zdecydowałem się na zakup właśnie tego plecaka?


Chciałem czegoś naprawdę lekkiego, dobrze dopasowanego do pleców, by nic mi nie „latało” na grzbiecie podczas biegu. Zastanawiałem się na nad zakupem kamizelki biegowej Salomona. Niestety wadą tego rozwiązania jest to, że o ile jest ona super wygodna i dopasowana, niewiele do niej się zmieści. Dość zniechęcająca jest też astronomicznie wygórowana cena. Compressor Zest przy pierwszym kontakcie okazał się plecakiem równie wygodnym, co „modna” na biegach ostatnio „kamizelka biegowa”, ale ma nad nią jedną przewagę – sporo przedmiotów spokojnie do niego wejdzie. Jest też dużo tańszy.

 

Fot. Ceneria.pl

 


Mały „wielki” plecak
Ostatnio przetestowałem załadowanie do niego wyposażenia obowiązkowego jednego z ultra biegów alpejskich (na dystans 100 km). Skutecznie zmieściłem: 2-litrowy bukłak, kije, kurtkę biegową, 6 żeli, bluzę z długim rękawem, getry biegowe z długimi nogawkami, czołówkę, miniapteczkę. Prawda, że sporo? Podczas biegu okazuje się, że jest naprawdę dopasowany i trzyma się ciała - specjalnie zaprojektowana konstrukcja pozwala na idealne dopasowanie plecaka i nie ograniczanie ruchów, a  podwójne pasy piersiowe utrzymują plecak na swoim miejscu. Całe plecy mają siateczkę wentylacyjną, która ogranicza do minimum nieprzyjemny efekt wilgoci osadzającej się na plecaku. Podobnie rozwiązanie zastosowano na szelkach. Na przodzie plecaka mamy gumki do montażu kijów lub kurtki...

 

Pełna wersja recenzji na stronie:

 

http://www.ceneria.pl/ekspert,11597,444,0,1,I,informacje.html

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com